Акція “Посади дерево миру” у Нижньодністровському НПП

  • -

Акція “Посади дерево миру” у Нижньодністровському НПП

У листопаді 2016 року за ініціативи Міністра екології та природних ресурсів України та Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви була започаткована Всеукраїнська екологічна акція «Посади дерево миру», метою якої є формування екологічної свідомості, привернення уваги до питання бережливого ставлення до природного середовища та долучення кожного українця  до порятунку природи і особистого внеску  в її  розвиток. У рамках акції проводяться заходи, спрямовані на налагодження співпраці між різними організаціями та гуртування громад довкола ідеї збереження природи і миру; так, цього року до акції приєдналися національні природні парки та заповідники, місцеві органи влади та громадські об’єднання.

25 березня 2017 року в рамках акції працівники Нижньодністровського НПП разом із  провели висадку дерев на території трьох районів Одеської області, в межах яких розташований Парк: Біляївського, Овідіопольського та Білгород-Дністровського.

Силами інспекторського складу Удобнянського ПОНДВ було заготовлено та за допомогою ГО «Мисливців та рибалок «XXI століття», працівників інших відділів Парку і жителів с. Маяки висаджено 750 саджанців на острові Гонтаренка (на правому березі р. Дністер від Олександрівського єрика до розвилки з Глибоким Турунчуком). У м. Біляївка на лівому березі Дністра близ водонапірної станції разом із представниками громади, Молодіжної ради при Біляївській міській раді та міськими актівистами співробітники Парку висадили біля 300 дерев. Ще сім сотен саджанців висадили працівники Маякського ПОНДВ на території Овідіопольського району близ Дністровського лиману за підтримки  ГО «Мисливців та рибалок «Придністровське».

Усього на території Нижньодністровського НПП та прилеглих до неї районів було висаджено більше 1700 саджанців ясену, осокіру, клену.

– Подібна висадка дерев – це берегоукріпна акція, – говорить в.о. директора Нижньодністровського НПП Олександр Шпінов. – Така акція проводиться не вперше. Ми сподіваємось, що дерева в майбутньому укріплять береги річок та сприяють гніздуванню птахів і відпочинку рибалок-аматорів та громадян.

Нагадуємо, що екологічна акція “Посади дерево миру” безстрокова, та запрошуємо всіх бажаючих українців висадити своє дерево.

На фото: висадка дерев на острові Гонтаренка.