Блискучий ібіс

Коровайка

На фото: коровайка (Plegadis falcinellus).

Автомобільний (велосипедний, пішохідний) маршрут по автотрасі Маяки – Паланка, який доцільно буде починати з с. Маяки. Його довжина 10 км. Тривалість проходження маршруту від 3 до 4 годин.  Даний маршрут включає одну оглядову зупинку «Аристократи неба», яка знаходиться неподалік від прикордонного пункту пропуску «Маяки».

Серед безлічі мешканців дельти можна назвати десятки видів, здатних давати людям можливість оцінювати екологічну ситуацію по їхній наявності або відсутності. Однак самим цікавим об’єктом є птах блискучий ібіс або коровайка. Цей граціозний і витончений птах найближчий родич, імовірно відомого Вам,  Священного ібіса. Того самого  Священного ібіса, якому поклонялися древні єгиптяни. Саме із прильотом цього птаха в дельту ріки Ніл можна було очікувати багаті рибні улови й урожаї на полях, так як приліт збігався з весняною повінню. Якщо повені не було, то й птахи не прилітали, оскільки їх очікував голод.

У такий же спосіб поводиться  і коровайка.  Якщо Дністровська гребля затримує воду під час весняної повені, коровайки не гніздяться, або її дуже мало на гніздуванні. Гніздиться вона у віддалених від людських очей очеретяних заростях. Її граціозний вид і незвичайний прикрас надає їй неймовірну привабливість для бедвотчерів – щирих аматорів птахів. Спостерігати цих загадкових птахів можна на заплавних луках у період повені – у квітні-травні.


Блог

Пошук