Всесвітній день навколишнього середовища у Нижньодністровському НПП

  • -

Всесвітній день навколишнього середовища у Нижньодністровському НПП

У Всесвітній день навколишнього середовища кожна свідома людина має зробити свій внесок у природоохоронну справу. Бо прийшовши у цей світ, постійно і жорстко використовуючи природні ресурси, ми вже завинили перед природою планети і власними майбутніми поколіннями. Тому й заснували свято згідно з резолюцією, прийнятою в червні 1972 року на Стокгольмській конференції по захисту навколишнього середовища (Stockholm Conference on the Human Environment), яке мало привертати увагу всього світу до проблем збереження природи. 
І саме постійна екологічна освіта, виховання відповідального ставлення до довкілля дає шанс людству на збереження нашого спільного дому, наших річок і гір, морів і лісів, всієї нашої Землі.

У Нижньодністровському НПП 5 червня приймали першу групу відвідувачів нової екологічної стежки «Шепіт заплав». Учні та вчителі Яськівського ЗЗСО І-ІІІ ст. мали змогу впевнитися у красі і силі природи Нижнього Дністра. Бо стежка пролягає по місцевості, яка перенесла вже кілька господарських перетворень, але все одно залишається привабливою для безлічі птахів та інших тварин. Діти слухали розповіді про дністровських мешканців, милувались зграями пеліканів та сімейними сценами з життя лебедів, дуже обережно й тихо рухалися в тій зоні, де плавали дикі качки з виводками, щось постійно фотографували. Незважаючи на спеку, усі вийшли зі стежки з відчуттям причетності до світу краси та відповідальності за збереження навколишнього середовища. 

А вже пізніше, підчас зустрічі зі студентами Одеського державного екологічного університету, які проходять практику на берегах Дністра, ми з’ясовували, яку роль може зіграти кожна людина, а особливо фаховий еколог, у вирішенні проблем довкілля. І що значно легше отримати гарну оцінку за одну з екологічних дисциплін, чим порушити свій спокій і вийти з пікетом на захист річки або гірського масиву…
Та все ж, продовжуємо свою справу, саджаємо дерева, воюємо зі сміттям, вчимо молодь, вчимося самі, захоплюємося світом!

Закат на Дністрі

У Дністровському лимані