День весняного рівнодення – День Землі

  • -

День весняного рівнодення – День Землі

Чудова планета, єдина у всій нашій галактиці, наповнена життям. Завдяки їй, люди можуть, прокидаючись, посміхатися сонцю. Насолоджуватися співом птахів, ароматів квітів, і найголовніше, – життям.
Хто створив цю красуню, Бог чи збіг особливих природних обставин, достеменно невідомо. Захоплюючись її унікальністю і самобутністю, сам еволюціоніст Дарвін увірував в Бога, сказавши: «На цій землі настільки все закономірно і правильно, що все це безпосередньо вказує на її Творця».
Одне достеменно точно: Земля – це дім для всіх живих істот, включаючи і людину. І замислитися над цим закликає нас День Землі в 2018 році .
Коли весь світ зустріне прекрасне свято в 2018 році?

Насправді таких днів кілька. Перший День Землі зустрічають у день весняного рівнодення, який прийде до нас 20 березня, а другий – 22 другого квітня. Перший спрямований на привернення уваги до необхідності миру на всій планеті, проти воєн, руйнувань і знищень живого. А другий має екологічну підґрунтя і націлений на збереження природи і навколишнього середовища в цілому.

Крім цих дат у всіх народів існують і свої свята, присвячені Землі. Наприклад, слов’яни в День Святого Духа, який випадає відразу після Трійці , відзначали й день народження Землі-Матінки. А до появи православ’я слов’яни відзначали День Землі 22 травня. В цей день не можна було орати землю, втикати в неї знаряддя праці та інші предмети. Волхви лягали на землю і зверталися до богів Макоші і Велесу, які вважалися заступника Землі, з проханням послати всі земні блага які живуть на ній.

День Землі 20 березня.

У 1840 році американський громадський активіст Джон Мортон в день весняного рівнодення зібрав однодумців, разом з якими посадив величезна кількість дерев і інших рослин.

Через 32 роки він влився в склад керівництва штату Небраска і продовжив свою діяльність, закликаючи людей до гуманного і бережному ставленню до природи. А також той день, в який він з компанією висаджував дерева, запропонував назвати Днем дерева і закликав всіх жителів Сполучених штатів продовжити його починання.

Люди відгукнулися на його заклик, і з’явилася нова традиція, свого роду свято, коли всі в єдиному пориві, весело, з піснями і розмовами озеленювали свої міста і штати, а після влаштовували святкові вечері, з концертами, танцями і т. п.

Бачачи популярність такого свята в Америці, в 1971 році Організація об’єднаних націй прийняла рішення зробити його всесвітнім і назвати Днем Землі. Тим більше, що в день весняного рівнодення, коли земля відроджується і починає новий виток, це дуже символічно.

З часом цей день набув безліч традицій. Крім того, що організації, студенти, школярі та громадські активісти займаються озелененням своїх міст, з’явився звичай у цей день дзвонити в Дзвін Миру.

Він був відлитий в пам’ять про Хіросіму і Нагасакі, які постраждали від ядерних вибухів. Дзвін покликаний нагадувати всім людям Землі про трагедії, що трапилася і ніколи більше не допустити подібних руйнувань і жертв.
Пізніше такі Дзвони Світу з’явилися в багатьох містах різних країн, і у всесвітній День Землі вони починають дзвонити. Але і не тільки для того, щоб нагадати про страшні вибухи, а й закликати людей звернути увагу на чудову планету, на якій вони живуть. Народити в них бажання творити, робити її і себе кращими, милосерднішими, і берегти те, що їм вже дала Земля – життя.

У Дні Землі з’явився навіть свій стяг, гербом на якому красується наша планета, знята з космосу.

(матеріали з сайту novij-rik.pp.ua)

Прапор Дня Землі