До Всесвітнього Дня боротьби проти гребель

  • -

До Всесвітнього Дня боротьби проти гребель

Про те, що над Дністром нависла нова загроза, представники природоохоронних організацій та фахівці чули давно, але не вірили, що це можливо… Занадто безумним здавався проект побудови у середній частині рівнинної річки шести нових ГЕС. Але прийняття КМУ 13.07.2016 р. Програми розвитку гідроенергетики України на період до 2026 року, якою передбачається будівництво каскаду 6-ти дністровських гідроелектростанцій з водосховищами, показало, що у суспільства попереду ще багато роботи.

Здійснення цього проекту гідробудівництва принесе непоправну шкоду екосистемам всього Дністра, на територіях України і Республіки Молдови і поставить під загрозу забезпечення питною водою мешканців Одеської області.

Нижньодністровський національний природний парк охоплює два рамсарських водно-болотних угіддя – «Межиріччя Дністра і Турунчука» та «Північна частина Дністровського лиману», які за умови здійснення проекту , припинять своє існування.

Активну позицію у справі боротьби за воду зайняла громадська рада при Біляївській РДА Одеської області. Проводилися зустрічі з науковцями та фахівцями природоохоронної справи, формувалася і надсилалися звернення до депутатів всіх рівнів, керівників установ, Прем’єр-міністра та Президента країни. Сільські ради сел – Градениці, Яски, Троїцьке, міська рада Біляівки, Біляївська райрада прийняли на сесіях важливі рішення про шкідливість можливого будівництва 6-ти ГЕС і свій протест проти цього. Рух місцевих громад, громадських організацій, наукових установ звернув увагу на дану проблему Одеської обласної ради, депутати якої (повільніше, ніж нам усім хотілося, але все ж таки) прийняли звернення до центральної влади про небезпеку появи нових ГЕС на Дністрі.

14 березня у світі відмічають День боротьби проти гребель. Для населення Одещини, для Нижньодністровського НПП – це не чергова дата екологічного календаря! Це наша особиста боротьба за воду та життя! І ми не зупинимося!

На фото члени громадської ради при Біляївській РДА.

14.03.19