“Є кому березу заламати”

  • -

“Є кому березу заламати”

Глобальні зміни клімату нашої планети вже стали очевидними та загрожують вони й пониззю Дністра. Неозброєним оком видно падіння водності Дністра та його притоків і суттєві зміни рослинного покриву на його берегах. І одним з найефективніших напрямів запобігання небажаним змінам клімату є захисне лісорозведення.

14 листопада 2015 року з ініціативи адміністрації Нижньодністровського НПП та депутата міської ради м. Біляївки Рогачка Олега відбулася одна із найбільш вагомих за останні роки акцій, направлених на запобігання падіння водності Дністра і його приток та збільшення рослинного покриву на берегах, – це акція «Посади дерево – укріпи берег річки».

У ході акції на лівому березі річки Турунчук працівниками Нижньодністровського НПП та місцевими жителями-ентузіастами було висаджено більше 600 саджанців дерев. Багато з них змогли пережити весну та радували око зеленю на початку літа.

08M9sRwARuY

Молоді дерева влітку 2016 р.

HUYZs6k4rPM

Ще цілі, не зламані (фото Олега Рогачка).

Хотілося б вірити в те, що цей захід пройшов не даремно, і більшість цих дерев приживеться, а відвідувачі річки будуть дбайливо до них ставитися. Але що ми бачимо зараз? Молоді саджанці, яким ще не виповнилося і півтора року, поламані та майже загублені. Місцеві рибалки жорстоко ламають тонкі пагони, які заважають їм встановити знаряддя для риболовлі, або роблять з цих маленьких деревець підставки для вудочок. Завдяки такому «дбайливому» ставленню до навколишнього середовища вся виповнена робота по зміцненню берега може бути змарнована, адже навіть маленька дрібниця може мати далекосяжні наслідки. ННПП звертається до всіх відвідувачів річки Турунчук з проханням про уважне ставлення до саджанців та по можливості просить приділити юному деревцю пару хвилин вашої уваги (полити, обірвати біля них траву). Сподіваємося на вашу свідомість та розуміння.

Поламані деревця (фото зробив інспектор з охорони ПЗФ Удобнянського ПОНДВ Нижньодністровського НПП Сергій Кравець):