Заказник “Лиманський”

Ландшафтний заказник — природно-заповідна територія України, що створюється задля забезпечення охорони всього природного комплексу, що розташований на ній.

Для збереження ландшафту заказника зберігаються усі компоненти, від яких він залежить: рельєф, геологічна основа, повітряні маси, гідрологічні об’єкти, флора та фауна.

Заказник “Лиманський” (“заповідник діда Євсея”) розташований у Білгород-Дністровському районі Одеської області, між селами Семенівка і Молога. Площа 65,00 га.

Заказник створено у 1982 р. за рішенням облвиконкому від 30.12.82 р. № 795, перезатверджено рішенням облвиконкому від 02.10.84 № 493. Заказник створено у 7—8 кварталах Староказацького лісництва Саратського держлісгоспу для охорони лісового комплексу, насадженого на еродованих землях уздовж Дністровського лиману Костецьким Євсеєм Павловичем.

Згідно з даними екологічного обстеження 2003 р., заказник розташований лише у кв. 7, площею 64 га. Квартал 8 міститься далеко від цієї ділянки та розташований в урочищі Бикоза. Основу території складають штучні насадження лісових порід.

Заказник має природоохоронне та рекреаційне значення.

У 2008 р. заказник «Лиманський» увійшов до складу Нижньодністровського національного природного парку.


Блог

Пошук