Знову про африканську чуму свиней

  • -

Знову про африканську чуму свиней

Категорії : Оголошення

Незважаючи на постійну роботу, спрямовану на профілактику африканської чуми свиней, ситуація подовжується залишатися складною.

За неповних два місяці поточного року захворювання 41 раз реєструвалося на території України, у тому числі 2 рази в Одеській області (с. Ярославка Саратівського району та смт Захарівка Захарівського району).

На території Овідіопольського району останній випадок африканської чуми свиней реєструвався 28.12.2016 в с. Петродолинське.

Управління Держпродспоживслужби в Овідіопольському районі зобов’язує користувачам мисливськіх угідь забезпечити 100%-ий відбір проб від добутих в сезон полювання 2017-2018 рр. диких свиней згідно доведених норм по відстрілу для проведення лабораторного моніторингу АЧС у дикій фауні, для чого:

  1. Продовжити моніторинг фізіологічного стану тварин дикої фауни (диких кабанів). У разі виявлення хворих, з неадекватною поведінкою або загиблих диких свиней негайно інформувати представників Держпродспоживслужби в районі;
  2. Визначити місце, де буде проводитись розборка впольованих диких кабанів, для чого облаштувати відповідні майданчики, на території яких обов’язково передбачити місця для утилізації відходів та їх знезараження;
  3. Вжити заходи щодо використання туш впольованих диких кабанів лише після отримання негативних результатів лабораторних досліджень на АЧС, для чого передбачити місця перетримки (зберігання) м’ясо-туш, внутрішніх органів до отримання результатів лабораторних досліджень;
  4. Відкриття мисливського сезону на певній території здійснювати з підтвердженням відповідальним державним органом ветмедицини після проведення обов’язкового епізоотичного обстеження мисливських угідь.

Нижньодністровський НПП у свою чергу з метою недопущення поширення африканської чуми свиней в межах території Парку зобов’язується:

  1. Забезпечити моніторинг поведінки та фізіологічного стану диких тварин та своєчасного інформування органів Держветмедицини та Держпродспоживслужби у разі підозри виявлення хворих тварин, виявлення загиблих або ослаблених тварин;
  1. Вжити заходи щодо недопущення браконьєрського відстрілу диких кабанів.

Згідно зі статтєю від 03.11.2016 нагадуємо, що негативно на епізоотичну ситуацію впливають неорганізовані перевезення тварин для послідуючого забою та реалізації продуктів забою приватними підприємцями, які працюють без реєстрації і фактично ніким не контролюються. Не вирішена проблема реалізації продукції тваринництва в неустановлених місцях та стихійних ринках, що може мати негативний вплив та наслідки на розвиток епізоотичної ситуації. Низький рівень організації біологічного захисту господарств як приватного так і суспільного секторів, заборона здійснення контролюючими органами перевірок суб’єктів господарської діяльності, в т.ч. із розведення та утримання тварин, відміна у ряді випадків ветеринарних документів, низький рівень санітарної культури, особливо при здійсненні забою тварин, та власне і подвірні забої тварин, які часто здійснюються безконтрольно, не сприяє покращенню ситуації, а лише її погіршенню. Зазначені факти створюють реальну загрозу виникнення та поширення хвороби на території району. Ігнорування суб’єктами господарювання будь-яких елементів біобезпеки (санпропускники, дезбарієри, дезкилимки, спецодяг, спецвзуття, тощо) створює додаткову загрозу.