Карагольська затока

Карагольська затока – вузька видовжена затока на півночі Дністровського лиману. На березі затоки розташовані села Надлиманське і (частково) Миколаївка. Це перлина Нижньодністровського національного природного парку, унікальна екосистема, яка має неоцінене значення для збереження та відновлення біорізноманіття всієї дельти Дністра.

Карагольська затока є місцем зимівлі багатьох видів риб: коропу, сазану, карася. Саме тому вона традиційно є акваторією, де промислове рибальство заборонене.

Цікаво, що в 2008 році на березі Карагольської затоки і біля села Надлиманське можна було побачити 5 азіатських слонів. Це місце було обране як одне із самих спокійних і чистих для того, щоб циркові слони змогли відпочити від виступів.

З Карагольської затоки відкривається вид на обривисті береги Дністровського лиману. Деякі схили терасовані, спостерігається відслонення вапняків.

На березі Карагольської затоки у IV-III століттях до н. е. існувало скіфське Надлиманське городище, площею понад 6600 м², жителі якого займались землеробством і ремеслами, підтримували зв’язки з грецькими містами-колоніями. Вже у кінці XVIII століття поблизу затоки почали виникати козацькі хутори, населення яких, переважно, займалось рибальством. Наприкінці XIX – на початку XX століття на цій території з’явилось кілька німецьких поселень-колоній.

Саме на цій території зустрічається велика кількість видів рослин і грибів, які охороняються. Один з таких видів грибів – зморшок степовий – гриб, занесений до Червоної книги України.

 


Блог

Пошук