Кінематографісти з проекту “Джеря” відвідали Нижньодністровський НПП

  • -

Кінематографісти з проекту “Джеря” відвідали Нижньодністровський НПП

Пам’ятаєте зі шкільної програми – «Понад самим берегом в’ється в траві стежка через усе село. Підеш тією стежкою, глянеш кругом себе, і скрізь бачиш зелене-зелене море верб, садків, конопель, соняшників, кукурудзи та густої осоки»?

Це уривок із дуже гарної повісті І. Нечуя-Левицького «Микола Джеря». І уривок, і саму повість довелося згадати, тому що до Нижньодністровського НПП завітали молоді кінематографісти з Київа, учасники проекту «Джеря». Проект реалізується з метою осмислення та переосмислення відомого літературного твору з скарбниці культурної спадщини України і підтримується Українським культурним фондом.

Джеря

Якщо пам’ятаєте, головний герой повісті Микола, після одруження з Нимидорою, тікає з рідної Вербівки, з панщини, до Причорномор’я. Переправившись через Дністровський лиман біля села Кривда (сучасне Випасне), залишився надовго у цих краях. 
Ось саме придністровську натуру й шукали молоді кінематографісти в національному парку. Вони відвідали екостежку «Шепіт заплав» і проїхали на човні по маршруту «Дністровська Амазонія», надихались солодким від цвітіння жовтих глечиків повітрям, надивувалися пташиному царству та безкрайнім очеретам.

Не знаю, чи будуть саме у наших краях знімати кіно, та приємно було поділитися з гостями знаннями та емоціями і черговий раз із захопленням подумати: «Боже, яка краса навколо!»

Шепіт заплав