Латаття біле — чарівна королева водойм

  • -

Латаття біле — чарівна королева водойм

1

Біле озеро – одне з найбільших озер Дністровської дельти. Довжина — близько 1,7 км, ширина — близько 0,8 км. Загальна площа — 1,3 км². Неподалік від озера розташовані місто Біляївка, а також село Маяки.

Це найкрасивіше місце: щороку там з початком літа починає цвісти біле латаття, яке часто величають «чарівною королевою водойм». І це не випадково, адже її сніжно-білі квітки з золотистою серединкою подібні до білих троянд і справді нагадують королівське вбрання. Ніжні овальні пелюстки утворюють білу чашечку, у середині, якої розташовані білі тичинки з золотисто-жовтими пиляками. Знизу пелюстки мають зеленувате забарвлення. Діаметр квітки до 12 см.

Цвіте латаття з початку літа і до осінніх холодів. Коли спостерігаєш за водоймою, складається враження, що ця квітка, погойдуючись, пливе по небу разом з віддзеркаленими у воді хмаринками. Особливо привабливий вигляд біле латаття має у сонячний день. Його квітки відкриваються лише тоді, коли яскраво світить сонце, і згортають свої ніжні пелюстки і ховаються під воду з вечора до наступного ранку. Кожна квітка латаття оточена великими круглими темно-зеленими листками діаметром до 30 см. Відцвівши, квітка скручується, перетворюючись на шишечку, яка має форму глечика, та разом із своїм черешком опускається на дно, де насіння після достигання висівається саме по собі. Часто люди, зірвавши для своєї забави квітку, порушують цей природний процес, і латаття біле, не доцвівши, гине. А люди, просто викинувши зів’явшу квітку, забувають, що наступного року вони можуть більше не побачити цих дивовижних квітів. 

2

3

Тому, шановні відвідувачі Нижньодністровського національного природного парку, просимо Вас дбайливо ставитись до красот Нижнього Дністра і будемо вдячні Вам за те, що Ви торкнетесь латаття білого тільки поглядом.

4

6