Міжнародний день птахів

  • -

Міжнародний день птахів

Щорічно, 1 квітня відзначають Міжнародний день птахів (International Bird Day), що проходить у рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». У 1906 році була підписана Міжнародна конвенція охорони птахів, і з того часу 1 18квітня – це не лише свято підписання конвенції, але й Міжнародний день птахів, метою якого є привернення уваги людства до проблеми збереження пернатих. Також цей День є хорошим приводом, щоб привернути увагу громадськості до вивчення птахів, а також поширенню наукових знань про них.

Квітень – перший справжній весняний місяць, і саме в цей час в Україну повертаються з зимівлі птахи, що також знаменує прихід весни. Так, за традицією минулих років, в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, синичники, гоголятники та інші «пташині будиночки».

Дельта Дністра, де розташований Нижньодністровський національний природний парк, – це одна з найважливіших для мігруючих птахів територій в Одеській області . До птахів-мігрантів, які регулярно використовують дельту Дністра та оточуючі її водно-болотяні угіддя під час сезонних міграцій, належить багато рідкісних видів, занесених в Міжнародну Червону книгу, Червону книгу України (всього на території ННПП до ЧКУ занесено 58 видів птахів) та Європейський червоний список рідкісних та зникаючих тварин. Насамперед треба зазначити орлана-білохвоста, пелікана рожевого, казарку червоноволу, гуску малу, скопу, коровайку та ін. Всього під час осінньої та весняної міграції через територію дельти Дністра пролітають сотні тисяч птахів. Слід зазначити, що міграційні перельоти важкі та виснажливі для пернатих мандрівників. Наприклад рожеві пелікани перед тим, як з’явитись навесні в північній частині Дністровського лиману долають шлях з Південно-Східної Азії та Екваторіальної Африки. А червоновола казарка прилітає до нас на зимівлю з місць гніздування, які знаходяться в районі півострова Таймир.

На фото еколога Івана Русєва: рожеві пелікани у гирлі Глибокого Турунчука.

Русєв І.Т., рожевий пелікан, гирло Глибокого Турунчука

Співробітники Нижньодністровського національного природного парку закликають всіх жителів нашого краю з турботою та повагою ставитись до пернатих мешканців дельти Дністра і нагадують, що в місцях відпочинку та годування перелітних видів птахів під час міграцій слід поводитись тихо, не турбувати птахів, дати змогу відпочити після далекої мандрівки, адже попереду їх чекають не менш важливі справи – починається період розмноження: будування гнізд, висиджування яєць, вигодовування пташенят. Окремо наголошуємо що руйнувати гнізда птахів, збирати пташині яйця та підбирати пташенят заборонено.

На фото Інни Касим: Карагольська затока – місце годування багатьох птахів.

Птахи у Карагольській затоці

В якійсь мірі Міжнародний день птахів є неофіційним святом орнітологів, адже кому, як не їм, знати особливості птахів і їх потребу в нашій про них турботі. Деякі видання та громадськість виступили з ініціативою відзначати професійне свято орнітологів в цей день.

Нижньодністровський НПП вітає всіх любителів птахів і професійних орнітологів з Міжнародним днем птахів! Збережемо і примножимо крилатих друзів, щоб майбутнє покоління бачило їх красу не тільки на картинках книжок, а й у природних умовах рідного краю!

Успіхів вам і всім нашим пернатим!

На фото еколога Івана Русєва: зграя коровайок над заплавними луками у с. Маяки.

Русєв І.Т.,зграя коровайок,над заплавними луками с Маяки