Місце гніздування орлана-білохвоста

  • -

Місце гніздування орлана-білохвоста

Категорії : Робочі моменти

Вивчення й охорона рідкісних та зникаючих видів птахів, а також місць їх гніздування та годівлі, є пріоритетним серед завдань, що стоять перед НПП «Нижньодністровський».

Зокрема, 16 лютого майстром з охорони природи Удобнянського ПОНДВ Кириченко О. А. проведено обстеження території правого берега р.Турунчук в заповідній зоні між єриком в систему озер Горілі та каналами ПАТ «ОдесаРибГосп». В ході обстеження на відстані близько 1,5 км нижче згаданого єрика знайдено місце гніздування орлана-білохвоста (Haliaeetus albicilla Linnaeus, 1758). За спостереженнями співробітників Парку це гніздо з’явилось навесні 2016 р., та пара орланів, що оселились там, вже встигла вивести двох пташенят.

Місце гніздування орлана-білохвоста (фото зроблено майстром з охорони природи Удобнянського ПОНДВ ННПП Кириченко О. А.):

Місце гніздування орлана-білохвіста Місце гніздування орлана-білохвіста Місце гніздування орлана-білохвіста Місце гніздування орлана-білохвіста Місце гніздування орлана-білохвіста Місце гніздування орлана-білохвіста на карті

Довідка:

Орлан-білохвіст, який ще зоветься орел-сіруватень, є одним з найбільших хижих птахів Євразії, розмах його крил досягає 2,5м. Характерною його ознакою, як неважко здогадатися, є біле забарвлення хвоста, притаманне дорослим особинам (пір’я хвоста у пташенят має чорнувато-буре забарвлення). Білохвіст полюбляє рибу (зазвичай вона складає більшість раціону птаха), тому оселяється поблизу водойм, багатих «сріблястою». Гнізда будує на високих деревах у прибережних лісах. Може бути як осілим, так і кочовим або перелітним. В минулому його чисельність небезпечно сильно скоротилась: у 60-х – 70-х роках минулого сторіччя на території України було зафіксовано лише 20-30 пар. Зараз чисельність його складає біля 120 осілих пар. Однак у нас цей птах все ще є рідкісним. Він занесений до Червоної книги України (2009) та потребує охорони.

Територія Парку є дуже зручною для життя орлана-білохвоста. Робітниками Парку він відмічався тут і раніше, спостерігання продовжуються.

Орлан-білохвіст на Карагвольській затоці у лютому 2016 р. (фото надано Удобнянським ПОНДВ ННПП).

Орлан-білохвіст на Карагвольській затоці Орлан-білохвіст на Карагвольській затоці Орлан-білохвіст на Карагвольській затоці Орлан-білохвіст на Карагвольській затоці

УВАГА! Орлан не любить зайвий раз зустрічатися з людиною, тому робітники Парку просять не турбувати птахів, не створювати зайвий шум коло місць їх гніздування та годівлі, не намагатися наблизитись до птаха або його гнізда. Так ви зможете також внести свою посильну лепту у процес відновлення цього граціозного птаха.

Адміністрація ННПП.