Повноводдя на Дністрі

  • -

Повноводдя на Дністрі

Висока вода, яка затопила майже всі ділянки суходолу у пониззі Дністра, потихеньку спадає. Нагадуємо, що паводок стався в результаті попусків великих обсягів води з водосховища Дністровської ГЕС у Чернівецькій області. Зазвичай цей гігант гідроенергетики не такий щедрий і «цідить» весняну воду невеликими порціями, залишаючи дністровську дельту і далі висихати та вигорати. Але цього року рясні дощі спровокували різкий підйом рівня води, швидке заповнення водосховища і вимушені попуски. Такого повноводдя дельта Дністра давно не відчувала!

Дикі кабани та косулі знаходять собі острівці суходолу для того, щоб пережити складний період. По інформації інспекторів Парку гнізда птахів на озерах не постраждали. Які втрати серед дрібних ссавців – це стане зрозуміло, коли вода повністю звільнить острови суходолу. Поки що при обстеженні території у районі Білого озера було знайдено одного загиблого сліпака. Цікаво, що заплавний ліс, який ще досі стоїть у воді, весь кишить у своїх верхніх ярусах. Там і безліч птахів, і вужі з жабами, а водяні щури скачуть по гілкам, як мавпочки. Армії комарів не дають шансу щось довго роздивлятися. А один водяний щур (якого ще називають нориця, чи полівка водяна і належить до сімейства хом’якових) знайшов собі сухе помешкання у дуплі дерева. І якраз в момент самоспоглядання попав в об’єктив фотокамери.

Живий водний світ!
Це для нас, людей, повінь може принести збитки, бо часто дороги прокладаються і будівлі розміщаються у прибережно-захисних смугах. А ось річкові екосистеми після довгого посушливого періоду разом з повноводдям отримують заряд життєвої енергії та відновлення природної рівноваги.
Все буде добре! Природа знає краще!