Пташине свято та Міжнародний день лісів

  • -

Пташине свято та Міжнародний день лісів

Відділ екоосвіти Нижньодністровського національного природного парку їхав у гості до мальовничого села Яськи, на березі р. Турунчук, до школярів, на святкування Дня зустрічі птахів. Ще на під’їзді до села об’єктом спостереження стали димові башти в ясному небі, а не природа, що пробуджується. Це горіли зарості очерету дуже близько від села, на землях громади, що межують з національним парком. І хоча настрій був піднесений перед зустріччю зі школярами, та з’явилося відчуття тривоги, як завжди, коли бачиш пожежу. 

Пожежа

Запросила нас на свято Тетяна Блохіна, давній та надійний друг і захисник природи Нижнього Дністра, керівник гуртка Біляївського районного БДЮТ «Географічне краєзнавство» на базі Яськівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Учні школи так щиро і радісно проявили свої таланти у співах, танцях, декламуванні, розгадування ребусів та загадок! Відчувалося, що яськівські діти дуже близькі до природи свого краю, добре її відчувають і бажають знати більше і більше. Працівники парку поділилися цікавою інформацією про мешканців заплав, лісів, озер Дністра і Турунчука, роздали кольорові буклети найбільш активним учасникам і домовилися, що юні яськівчани стануть друзями національного парку.

Оскільки «пташине» свято відбувалося у Міжнародний день лісів, то під час спілкування ми поговорили і про необхідність збереження цих природних угрупувань, які є домівками для багатьох видів птахів. А діти з учителями поділилися планами посадки вербичок на березі Турунчука у вихідні дні. 
Веселі, безпосередні, гамірливі діти, справжній «пташиний базар» висипали на шкільне подвір’я, де чемні та серйозні старшокласники розпочали прикріпляти новенькі шпаківні на деревах пришкільного парку.

Шпаківні

В цілому, святкування пройшло змістовно та весело. Та не залишало нас тривожне відчуття, занепокоєння від споглядання пожежі, осад від того, що місцеве населення звикло до таких ситуацій. 

Вже пізніше від інспекторів парку отримали інформацію, що пожежа сталася в результаті підпалу, який здійснили юні хулігани. Без усякої мети! Просто так! Це сумно, але спонукає ще більше працювати і частіше спілкуватися на природоохоронні теми з мешканцями населених пунктів Нижнього Дністра. Все буде добре!