Сезон екологічної тиші. Пожежна небезпека

  • -

Сезон екологічної тиші. Пожежна небезпека

Категорії : Оголошення

Актуальність теми шумового забруднення атмосфери зростає з кожним роком, все більше і більше. Донедавна серед інших видів екологічного забруднення шум вважався менш небезпечною формою, але останні роки шум перетворюється на загрозу для людини та природного середовища. Але не весь шум є негативно сприйнятим – природні шуми заспокійливо впливають на людину: це і шелест листя дерев, стукіт крапель дощу, шум морського прибою. Тому з настанням теплих днів все більше відпочиваючих тягнеться до природи. Але іноді відпочивальники самі шумлять та заважають птахам, тваринам, рибам, усьому живому; присутність людей у місцях, де мешкають дикі тварини та птахи, створює так званий «фактор турбування», який викликає у них стан постійної напруженості у піклуванні про своє потомство.

З метою забезпечення належних умов для відтворення диких тварин та мінімізації впливу на них негативніх факторів антропогенного походження у період масового розмноження, який триває з 1 квітня по 15 червня, оголошується «Сезон екологічної тиші». У цей час, відповідно до Закону України «Про тваринний світ» (частина п’ята статті 39 в редакції Закону N 322-VIII (322-19) від 09.04.2015), забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах тощо).

Пропонується врахувати зазначені вимоги закону при здійсненні природокористувань, господарської та лісогосподарської діяльності, оскільки забезпечувати режим тиші мають не лише відпочивальники, але й підприємства, установи, організації, робота яких впливає або може вплинути на стан тваринного світу.

Нижньодністровський НПП встановлює контроль щодо недопущення підвищеного шуму в середовищах перебування диких тварин, наголошує, що за порушення вимог вищезазначеної статті закону передбачена адміністративна відповідальність за статтею 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та закликає до неухильного дотримання природоохоронного законодавства та дбайливого ставлення до тваринного світу.

Адміністрація Нижньодністровського НПП окремо нагадує, що у весняний період у зв’язку з посиленням вітрів, які підсушують плавні та очеретяні зарості, виникає пожежонебезпечна ситуація. Оскільки розпочинається репродуктивний період і відновлення чисельності птахів та тварин, пожежі у цей час несуть велику небезпеку для відновлення флори і фауни: наслідком пожеж є вигорання сотні гектарів очеретяних заростей, обгорання крони дерев, знищення гнізд птахів та загибель дрібних ссавців. За перший квартал 2017 року на території Парку зафіксовано 14 випадків вигорання сухої водно-болотної рослинності, а сума збитків згідно такс для обчислення розміру заподіяної шкоди склала біля 885 тис. грн.

Для запобігання виникненню пожеж адміністрація Нижньодністровського НПП  звертається до місцевих жителів та відвідувачів Парку з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки, перебуваючи на території Парку та суміжних територіях, а саме: розводити багаття тільки у спеціально обладнаних та відведених для цього місць, не залишати без нагляду непогашене вогнище, бути обережними при використанні мангалів, барбекю та палінні, не використовувати на території Парку вибухові та вогненебезпечні речовини, не допускати накопичення легкозаймистих матеріалів природного та штучного походження, не випалювати очерет, стерню, сухостій, побутові відходи, адже у більшості випадків пожежі виникають завдяки втручанню людини. Пам’ятайте, що попередити пожежу набагато легше, ніж її ліквідувати! Не проходьте повз порушників правил пожежної безпеки і не будьте самі байдужі!

Адміністрація Нижньодністровського НПП.