Увага! Африканська чума свиней!

  • -

Увага! Африканська чума свиней!

Категорії : Оголошення

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія Овідіопольської РДА повідомлює, що епізоотична ситуація з африканської чуми свиней на території області продовжує залишатися надзвичайно складною.

В аграрному секторі Овідіопольського району свинарство — одна із провідних галузей. В господарствах усіх форм власності та в приватному секторі утримується 4017 голів  свиней. За неповний рік захворювання набуло поширення на території 9 районів області і станом на 20.10.2016 року з початку виникнення захворювання зареєстровано всього 20 неблагополучних осередків.

Негативно на епізоотичну ситуацію впливають неорганізовані перевезення тварин для послідуючого забою та реалізації продуктів забою приватними підприємцями, які працюють без реєстрації і фактично ніким не контролюються. Не вирішена проблема реалізації продукції тваринництва в неустановлених місцях та стихійних ринках, що може мати негативний вплив та наслідки на розвиток епізоотичної ситуації.

Низький рівень організації біологічного захисту господарств як приватного так і суспільного секторів, заборона здійснення контролюючими органами перевірок суб’єктів господарської діяльності, в т.ч. із розведення та утримання тварин, відміна у ряді випадків ветеринарних документів, низький рівень санітарної культури, особливо при здійсненні забою тварин, та власне і подвірні забої тварин, які часто здійснюються безконтрольно, не сприяє покращенню ситуації, а лише її погіршенню.

Дана ситуація поставила цю проблему в ряд найбільш актуальних і потребуючих постійної уваги та контролю не лише ветеринарної служби, а й інших служб і відомств, у першу чергу суб’єктів господарювання всіх форм власності, які займаються розведенням тварин (свиней).

Зазначені факти створюють реальну загрозу виникнення та поширення хвороби на території району. Ігнорування суб’єктами господарювання будь-яких елементів біобезпеки (санпропускники, дезбарієри, дезкилимки, спецодяг, спецвзуття, тощо) створює додаткову загрозу.

З метою недопущення занесення виникнення на території району та області нових спалахів африканської чуми свиней Державна надзвичайна протиепізоотична комісія Овідіопольської РДА повідомлює про профілактичні заходи (дивиться додатки):