Форум “Гідроенергетика і довкілля” (19-20.04.18, м. Новодністровськ)

  • -

Форум “Гідроенергетика і довкілля” (19-20.04.18, м. Новодністровськ)

Дністровська ГАЕС

19-20 квітня 2018 р. у м. Новодністровськ Чернівецької області на Дністровській ГАЕС відбувся міжнародний форум «Гідроенергетика і довкілля: сталий розвиток та збалансовані рішення», на якому Всеукраїнська Енергетична Асамблея спільно із ПрАТ «Укргідроенерго» (генеральний директор І. Сирота) ініціювали широкий діалог з питання розбудови гідропотенціалу України та розгляду ймовірних ризиків впливу гідроенергетики на довкілля між енергетиками, науковцями, представниками влади і місцевих громад, екологічними та громадськими організаціями.

Згідно Енергетичної стратегії України на період до 2035 року передбачається введення у середньостроковій перспективі в експлуатацію об’єктів гідроенергетики, а згідно Програми розвитку гідроенергетики України до 2026 року заплановано будівництво другої черги Дністровської і Канівської ГАЕС та Каховської ГЕС-2. В той же час ряд громадських організацій виступає проти даного будівництва, вбачаючи певні ризики для навколишнього середовища. Компанія «Укргідроенерго» разом з міжнародними експертами здійснює розробку проекту «Оцінки екологічного та соціального впливу», який відповідатиме українському законодавству і європейським директивам, залучаючи для вивчення питань впливу та досліджень установи Національної академії наук України.

Виступи учасників форуму були присвячені впливу малих ГЕС на біорізноманіття та стан малих річок (Інститут гідробіології), українсько-молдовському проекту ГЕФ «Співпраця та управління транскордонними водами річки Дністер» (Т. Кутонова, ОБСЄ), програмі розвитку гідроенергетики України у контексті міжнародних природоохоронних зобов’язань України та інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом (В. Мельничук, Громадська рада при Державному агентстві водних ресурсів).

Консультанти ОБСЄ Педро Серра (Португалія) та Бо Ліберт (Швеція) поділились міжнародним досвідом щодо екологізаціі гідроенергетики в розрізі європейського законодавства та екологічних стандартів в гідроенергетиці.

Також обговорено основні результати з оцінки стану довкілля та прогнози впливу на геологічне середовище (Інститут геологічних наук), проблеми збереження рослинного світу в зоні впливу гідроенергетичних об’єктів (Національний науково-природничий музей), громадську та експертну оцінку української гідроенергетики в контексті європейської інтеграції (Національний екологічний центр України), вплив зарегулювання стоку Дністра на екосистему дельти (В. Губанов, Нижньодністровський НПП).

Стаття на сайті «Укргідроенерго»: У Новодністровську відбувся форум «Гідроенергетика і довкілля: сталий розвиток та збалансовані рішення»