1 квітня – Міжнародний день птахів

  • -

1 квітня – Міжнародний день птахів

Щоб не відбувалося у людському світі, а годинник Природи працює у своєму власному постійному режимі. Прийшла весна – летять птахи!

У східних слав’ян є таке народне свято, як день Герасима-грачевника, 17 березня і християнське свято Сорока святих, 22 березня . В цей день зустрічали провісників весни, випікали обрядове печиво, яке називали «жайворонками».
У Греції приліт ластівок святкувався 1 березня, а в Великій Британії 15 квітня називали «днем ластівки». Народи Європи та Азії зустрічали лелек, як посланців богів, що приносять з неба нове життя після довгої зимової ночі.
А ми, сучасні люди, відзначаємо Міжнародний день птахів 1 квітня, тому що це дата підписання у 1906 році Міжнародної конвенції з охорони птахів. 

Нижньодністровський національний природний парк – це справжнє царство пернатих, їх тут налічують близько 300 видів. Серед них є представники з різним статусом перебування – є гніздові, осілі, перелітні, пролітні, кочові, ті що літують і ті, що зимують, залітні та інтродукові. Найбільша кількість птахів на гніздуванні зосереджена в очеретяних заростях, що чергуються з відкритими плесами.

Різноманітний пташиний світ дністровських заплав чекає на фахівця з орнітології, якого зараз немає в Нижньодністровському НПП, а він дуже-дуже тут потрібен!

На фото Івана Русєва – красень орлан-білохвіст, який знов почав гніздитися у дельті Дністра.

Орлан