22 березня – Всесвітній День води

  • -

22 березня – Всесвітній День води

Для Нижньодністровського НПП Всесвітній День води є не просто чергова дата екологічного календаря, яку треба провести і поставити позначку про виконання. Саме наявність води у річці, озерах і заплавах, її кількість і якість вказує на стан екосистеми Нижнього Дністра. Без води не буде і нашого парку!

Дністер

За один день свята не досягнеш підвищення рівня обізнаності населення про важливість води для продовження життя на планеті. Вже з 1992 року, з матеріалів Конференції з довкілля у Ріо-де-Женейро, на широкий загал винесено інформацію про швидке зменшення запасів питної води. Україна, разом з іншими європейськими країнами, підписала Протокол про проблеми води і здоров’я, чим забов’язалась захищати водні ресурси і своїх громадян від небезпек, пов’язаних із забрудненням води. Здійснюються правильні кроки. Але чи багато ви знаєте випадків, коли забруднювачів водойм дійсно покарали і змусили припинити діяльність, або реконструювати очисні споруди? 

На берегах Дністра, який живить заплави Нижньодністровського НПП і дає питну воду кільком мільйонам населення України і Молдови, побудовані коттеджні містечки із каналізаційними трубами у річку. Інспекторами парку і громадськими організаціями складалися акти обстежень і протоколи, але все залишається без змін. Бо нема покарання!

Спілкуючись із школярами, ми завжди нагадуємо , що вони обов’язково мають цікавитися станом водних ресурсів, допомагати дорослим із прибиранням берегів і насаджуванням дерев і вчитися економити воду у побуті. Цікаві зустрічі відбулися з 3-Б, 4-Б та 6-ми класами Маяківської школи (вчителі Гук Н.М., Садович Т.П., Миргородська О.М.). Школярі різного віку захищали свої «водні» проекти, ділилися своїми думками про воду і небезпеку безводдя.

Ми, дорослі – батьки, представники влади та природоохоронних організацій – забов’язані захистити наших дітей, нашу воду і нашу планету.