27 вересня – Всесвітній день туризму

  • -
Всесвітній день туризму

27 вересня – Всесвітній день туризму

Категорії : Оголошення

З найдавніших часів люди вирушали в подорожі як з торгівельними, дипломатичними, військовими, релігійними та іншими місіями, так і з метою пізнання світу й відкриття нових територій. Природне прагнення людей до цього пізнання сприяло становленню однієї з найбільш гуманних і ефективних галузей – туристичної.

Туризм (слово походить від французького “tourisme” , що означає прогулянка, подорож) – це подорожі у вільний час, пов’язані з від’їздом за межі постійного проживання, і один з видів активного відпочинку з оздоровчими, пізнавальними, спортивними та культурно-розважальними цілями.

Туризм в сучасному розумінні, як масове явище і широкодоступна можливість здійснення подорожі, виник порівняно недавно, на початку минулого століття. Стрімко набираючи обертів, це явище стало настільки популярним, що туризмом у тій чи іншій мірі стала займатися переважна більшість людей, особливо в розвинених країнах і країнах, що розвиваються. Поняття туризму почало швидко обростати специфічними термінами і визначеннями. Це і діловий туризм, і туризм для відпочинку, розважальний та освітній туризм, і ціла маса найрізноманітніших форм і напрямків залежно від мети та засобів пересування.

Популярність туризму пояснюється дуже просто: туризм – це вигода в усіх напрямках. Він не тільки сприяє процвітанню і благополуччю туристичних регіонів, але й активно підтримує високий рівень культурного збагачення, яке отримують мандрівники в процесі здійснення своєї поїздки, і дає величезний заряд бадьорості.

27 вересня відзначається Всесвітній день туризму. Це свято засновано Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в 1979 році в іспанському місті Торремоліно. Указом Президента України від 21 вересня 1998 року було встановлено, що 27 вересня в Україні щороку відзначатиметься День туризму.

Мета свята – пропаганда туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти. Адже туристичний напрямок для багатьох країн є бюджетоформуючим. Крім того, туризм — це запорука пізнання інших культур та посилення розвитку зв’язків між народами.

Свято відзначають в більшості країн світу вже понад З0 років. У цей день проходять зльоти туристів, святкові заходи і фестивалі, присвячені туризму і туристичному бізнесу.

Це свято кожного, хто хоч раз відчув себе мандрівником, вибравшись зі щоденної буденної метушні на берег річки, в ліс, в поле або в інші місця, якими так багата наша земля. І, звичайно ж, це свято тих, хто працює у сфері туристичного бізнесу: співробітників туристичних компаній, музейних працівників, керівників і персоналу готельних комплексів – усіх, хто професійно забезпечує повноцінний відпочинок.

Нижньодністровський національний природний парк вітає зі святом працівників, безпосередньо пов’язаних з туристичною індустрією, та всіх зацікавлених і небайдужих до мандрівок та походів людей.