3 березня — Всесвітній день дикої природи

  • -

3 березня — Всесвітній день дикої природи

3 березня – Всесвітній день дикої природи – свято, прийняте у 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН. Саме ця дата пов’язана з подією 1973 року, коли у Вашингтоні була підписана одна з найбільших угод з охорони дикої природи, Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITEС).

Відзначають цю дату з метою привернути увагу суспільства до цінності та різноманіття дикої природи, нагадати про необхідність посилити боротьбу зі злочинами проти неї, а особливо,з браконьєрством. Також Конвенція CITEС вимагає, щоб весь імпорт, експорт, реекспорт та інтродукція тварин та рослин проводилися на підставі дозволів та сертифікатів.

До Конвенції долучилось майже 180 держав, в тому числі, і Україна, з 1999 року. Під міжнародною охороною на сьогодні знаходиться близько 5600 видів тварин і більше 30 тисяч видів рослин.
Об’єктами регулювання конвенції є не тільки живі тварини та рослини, а також загиблі і їх частини.

Нажаль, у ХХІ столітті розвитку сучасної цивілізації факти браконьєрства не є рідкісними. Хоча за егретками з голів малих білих чапель вже не полюють, та від норкових шуб та шапок ще не відмовилися, а вилучення рибних ресурсів взагалі за межами розуму та закону… Деякі люди вважають себе любителями природи, бо вони нікого не стріляють і не ловлять, а тільки висаджують гарні рожеві лотоси серед ряски та глечиків заплавних озер… Але всі ці факти є порушеннями одного ряду. І звичайно, головна роль у їх недопущенні в дельті Дністра – у Нижньодністровського національного природного парку.

На “запрошених” з царини Інтернету фото зображені червонокнижні мешканці Нижньодністровського НПП: мала біла чапля та норка європейська. 3 березня – це їх день.

Мала біла чапля

Норка європейська03