Амброзія полинолиста – небезпечна для людини і довкілля

  • -

Амброзія полинолиста – небезпечна для людини і довкілля

Амброзія полинолиста (Ambrósia artemisiifólia) – карантинний бур’ян, непроханий гість з Північної Америки, небезпечний для людини і довкілля.

Пилок рослини є сильним аллергеном, визиває нежить, висипання на шкірі, амброзійний поліноз або «сінну пропасницю». У період цвітіння амброзії від цього захворювання страждає величезна кількість населення.
Амброзія становить конкуренцію іншим рослинам за вологу та живлення і активно виснажує ґрунт.

Щорічно на боротьбу з амброзією полинолистою у регіонах виділяють великі кошти, але все одно її поширення на території України не зупиняється. Якщо на полях можна використати гербіциди, то для території національного парку існує тільки шлях механічного видалення шкідливої та небезпечної рослини.

Працівники Нижньодністровського НПП провели обстеження території екостежки «Шепіт заплав» і виявили, що амброзія у достатньо великій кількості намагається захопити ділянки на дамбах та карагольських схилах.
Хоча рослина по-своєму красива своїм ажурним листям, але залишати її не можна. Очікувати появи амброзієвого листоїда чи амброзієвої совки теж було недоречно. Тому інспектор Кудлай О.П. викосив ті ділянки, де сформувалися плантації шкідника, а працівники відділів екоосвіти та рекреації – Ковбасюк Олена, Кравченко Лілія та Тернова Ю.В. – висапували та висмикували рослини.

Відомо, що для досягнення результату викошування амброзії треба здійснювати декілька раз, отже, будемо повторювати.

Кожне відвідування екостежки «Шепіт заплав» приносить незабутні емоції! Головатень та ковила, полинок та кермек на схилах, зграї крячків, зайняті своїми справами кулик-довгоніг, фіфі, кулик-сорока – яскраві епізоди життя дністровських заплав.
Любимо це!

Фото Ковбасюк О. і Тернової Ю.