Браконьєрство в заповідній зоні Дністровського лиману (оновлено)

  • -

Браконьєрство в заповідній зоні Дністровського лиману (оновлено)

Вийшов старий до синього лиману та й закинув свою сітку…
Далі було не так, як у Пушкіна, бо не ті часи, не ті старі та й риба не та…
Без лірики, справи відбувалися таким чином…

На території Нижньодністровського НПП при проведенні природоохоронних заходів було затримано порушника, рибалку ТОВ «Кристал-Південь», Коклонського М.О. 

Отже, рибалка о 4-й ранку, в районі єрика, що веде до озера Тіора, знаходиться у заповідній зоні!!! Дністровського лиману, на відстані 100 метрів від берега і витягає сітки із води, без розпізнавальних віх чи буїв. У човні знаходились не марковані бірками встановленого зразка сітки з обвічкованою в них рибою.

Ситуація однозначна. Горе-рибалка (що вже притягався за подібне правопорушення) розуміє, що відпиратися нема сенсу, і письмово погодився з тим, що «працював» у заповідній зоні. Але навколо темінь, і щоб скласти протокол та описати знаряддя лову та рибу інспектори відділу охорони парку приїжджають разом з порушником на причал. 
При складанні матеріалів було встановлено, що порушником виловлено риби – короп-25 шт.,карась-61 шт.,товстолобик, лящ та оселедець – по 1 шт. Також встановлено, що човен «Казанка-5м»ЯОД 04-32 не належить ні затриманому рибалці, ні ТОВ «Кристал-Південь».
Вже на причалі порушник відмовився надати будь-які документи і заявив ,що спілкуватися буде тільки у присутності адвоката. Ну що ж, це ж так цивілізовано і по-європейські (у нас же всі рибалки мають можливість користуватися послугами адвоката вночі!)… Ось тільки «робота» у заповідній зоні – це дикунство! 

За результатами розрахунку шкоди, заподіяної природним комплексам території та об’єктів ПЗФ України, нарахована загальна сума збитків 17 777 грн.
На фото можна побачити нічні кадри затримання порушника з сітками та рибою і фото з тими ж сітками та рибою, що вже стали темою для протоколів.
Всі – місцеві жителі, науковці-іхтіологи, рибалки-любителі та промисловики – знають, що рибні запаси бідніють і зменшуються. На це є декілька причин, а одна з них – це безконтрольний вилов риби, як у заповідних зонах, так і на промислових ділянках. Нижньодністровський національний природний парк попереджає, що буде і надалі активно працювати для забезпечення виконання природоохоронного законодавства. Долучайтесь, Рибоохорона, Водний патруль, Прикордонна служба!


Оновлено: січень 2020 р.

У квітні 2019 року ми публіковали статтю “Браконьєрство в заповідній зоні Дністровського лиману”). Тоді при проведенні природоохоронних заходів на території заповідної зони Нижньодністровського НПП було затримано рибалку.

З цього питання повідомляємо про наступне.

28.05.2019 року суддею Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області була винесена Постанова по справі №495/4161/19 про визнання Коклонського М.О. винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 85 КУпАП.

Однак, 19.11.2019 року Одеським апеляційним судом Постанову від 28.05.2019 року по справі №495/4161/19 Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області було скасовано.