Ви бажаєте допомогти Дністру? Є така можливість!

  • -

Ви бажаєте допомогти Дністру? Є така можливість!

Для Нижньодністровського НПП повінь 2020 принесла довгоочікуване заповнення території живильною вологою. Підтоплений стан заплавного лісу, мілководних ділянок, берегових смуг – є головною екологічною вимогою для існування видів на Нижньому Дністрі. 

Цього літа, залиті водою луки привабили кілька сотень коровайок, сотні куликів, чапель та інших водоплавних птахів.
Високий рівень води зробив береги малодоступними для людей і знизив фактор турбування для мешканців заплавного лісу. Зазвичай дуже полохливі європейські козулі сміливо вигулювали свій виводок по берегу протоки Широкої і попали в об’єктиви фотокамер.

Отже, природі добре! Але під час паводку ми були свідками, що швидка вода несла на своїх хвилях цілі дерева і дуже багато сміття, найчастіше пластику. Після обстеження території виявилося, що величезна маса пластикового сміття зібралася на Дністровському лимані, у заростях плантації червонокнижного водяного горіха. 

Оцінивши обсяги і площу засміченої території, фахівці Парку вирішили звернутися по допомогу до людей, небайдужих до екологічного стану річки Дністер та Чорного моря. Бо зрозуміло, що не виловлене у лимані сміття через деякий час опиниться у морі. Крім 5-ти паркових човнів потрібна участь ще кількох човнів, також потрібні мішки та підсаки для збору пластика.

У п’ятницю, 31 липня, ми збираємося о 10-й годині біля офісу Нижньодністровського НПП, у с. Маяки по вул.Богачова. Сподіваємось, що небайдужі громадяни дністровського краю відгукнуться на запрошення і приймуть участь у такій необхідній екологічній акції.

А Дністер буде вдячний!
Пишіть нам, якщо маєте пропозиції для участі у добрій справі, або дзвоніть на номер 0487465307 та 0677860876.