Всесвітній День захисту клімату у Маяківській школі

  • -

Всесвітній День захисту клімату у Маяківській школі

Всесвітній День Захисту Клімату відзначається щорічно в усьому світі 15 травня. Мета свята — звернення уваги міжнародної спільноти до проблеми зміни клімату. Установа цього свята стала відповіддю на заклик метеорологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.

Цього дня, у 6-Б класі Маяківського ЗСО І-ІІІ ст., пройшов захід, присвячений такій важливій темі, як вплив змін клімату на життя людства. 
Як говорити про зміни клімату простими словами, так, щоб було зрозуміло кожній людині, а особливо – дитині? На думку екологів і метеорологів, відстрочити катастрофічні зміни людству цілком під силу, бо багато що залежить від кожного жителя планети. І тому ці розумні шестикласники разом із своїм класним керівником, Варварою Олексіївною Куль, не тільки освітлювали проблему, а ще з’ясовували, що саме треба робити, аби загальмувати несприятливий сценарій розвитку подій.

Даніель Лойко, переможець кількох конкурсів юних айтішників, підготував презентацію про вплив кліматичних змінна життя людей. А юна поетеса Ганна Маяровська, призерка басейнового конкурсу «Барви Дністра», прочитала свого нового вірша, присвяченого відповідальності сучасних людей перед майбутнім поколінням. Музикальний етюд, виконаний на гітарі Андрієм Садовником, підняв настрій і розвіяв напругу занадто серйозної теми. Всі учасники були активні та зацікавлені запропонувати шляхи вирішення проблеми. З’ясували, що можна, наприклад, рідше користуватися автомобілем, використовувати у своїй квартирі енергозберігаючі джерела освітлення, брати участь у посадках дерев і захищати зелені насадження. 

По підрахункам вчених для того, щоб знівелювати негативний вплив на атмосферу вихлопів автомобілів , на кожну машину має припадати не менше 30 дерев. Тому ми з учасниками заходу спланували завдання на літо – підрахувати, скільки авто і скільки дерев знаходяться на території села Маяки. А ще діти вирішили, що будуть допомагати працівникам Нижньодністровського НПП прибирати береги Дністра від пластику, який залишається від рибалок та відпочивальників і приносить велику шкоду нашій річці, Чорному морю та Світовому океану.

Зустріч була корисною для всіх. Діти з’ясували, що вони теж можуть впливати на майбутнє. А ми, дорослі, черговий раз упевнилися, які ж талановите та розумне покоління підростає! 
Дякую, 6-Б! Дякую, Варваро Олексіївно!

День клімату у Маяківській школі