Всесвітній день навколишнього середовища: спільний захід із прибирання сміття на р. Турунчук

  • -

Всесвітній день навколишнього середовища: спільний захід із прибирання сміття на р. Турунчук

Всесвітній день охорони довкілля

У Всесвітній день навколишнього середовища велика група небайдужих до природи людей прийшла на берег Турунчука, на територію Нижньодністровського НПП, щоб засвідчити свою повагу до довкілля.

Разом із працівниками Парку у складі поважної та працьовитої делегації шанувальників природи були:

екологічний загін «ЕКОС», учні 6-В кл Біляївської ЗОШ №1, кер. Кузнецова О.В., Молодіжна рада Біляївської ОТГ,  учні 7-А кл з кер. Чмих О.П. Біляївської ЗОШ №1, учні 8-А з кл. кер. Головчук К.С. Біляївської ЗОШ №1, шкільний парламент Біляївської ОТГ, управління культури міськради м. Біляївки, управління освіти міськради м. Біляївки, ветеранська організація м. Біляївка, Візит-центр, КП «Спутник», КП «Наш дім».

Небайдужі громадяни – Кравцова Галина з Теплодара, білявці Пешехонови Олександр та Ірина з Джессі також приєдналися до гарної справи.

Небайдужі громадяни

Ідею спільного заходу Нижньодністровського НПП і Біляївської ОТГ підтримали і допомогли організувати депутатка Кравченко О.П. та директор КП “Спутник” Богаченко М.С.

Прибирання пройшло успішно, сміття вивозили машиною і деяку кількість човном. По можливості розділяли пластик та скло. На результат роботи приємно подивитися.

Вивіз сміття

Вивіз сміття

Чи перестануть відпочивальники смітити? Ну звичайно на це не можна швидко розраховувати, але ті рибалки, яких ми зустріли на берегах, були чемними і обіцяли за собою прибрати. До чистих від сміття берегів треба звикати, тому виховні бесіди (а як не дійде, то і штрафування) мають спрацювати.

По ходу обговорювали локації спроектованої екостежки «Дністровія», ділилися планами та прислухалися до молоді. Наприклад, почули пропозицію помістити на інформаційні щити QR-коди з яких можно узнати про цікаві історичні, екологічні факти, про місцеві рекреаційні послуги.

Вражаючою була зустріч з місцевим скульптором Олександром Коваленком, який відгукнувся на пропозицію створити таку локацію на екостежці, яка б розповідала про рибальське щастя місцевого населення. Хоча робота ще не закінчена (сподіваємось, що майстер не образиться за анонс), але вже зрозуміло, що це місце буде приваблювати і місцевих людей і приїжджих туристів!

Майстер зі скульптурою

Приємне відчуття, що для Природи ми усі разом сьогодні зробити корисну справу, не полишало учасників заходу. І Природа робила свої подарунки – то групка пеліканів низько пролетить, вужики покажуть свій заплив, бабки красуні-дівчинки змагаються зі стрілками, а з берегів постійно роздавався пташиний спів.

Час Природи

Прийшов час Природи! #ForNature