Всеукраїнська акція «Велике прибирання»

  • -

Всеукраїнська акція «Велике прибирання»

Сьогодні українці згуртувалися щоб навести лад на берегах річок.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України запросило всіх охочих прийняти участь у всеукраїнській акції «Велике прибирання» і визначило 15 локацій по всій країні, де кожен небайдужий громадянин мав можливість зробити берег річки чистішим.
Одна з таких локацій – село Яськи (Біляївський район, Одеська область). Саме звідси сьогодні о 10 годині ранку стартував дводенний еко-івент «Толока на каяках» у якому приймають участь еко-активісти з різних куточків країни, серед яких заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв. Це місце стало початком грандіозного прибирання величезних куп сміття, які ще залишились в єриках і протоках пониззя Дністра після літнього паводку.
 
Еко-івент «Толока на каяках» Еко-івент «Толока на каяках»
Водогосподарники, Департамент екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністрації, Державна екологічна інспекція, три групи представників Нижньодністровського національного природного парку, Чорноморське басейнове управління Держрибагенства, Одеський рибоохоронний патруль, органи місцевої влади, громадські організації, спортсмени, науковці, журналісти та усі небайдужі громадяни розпочали велике прибирання сміття.
 
Одночасно з учасниками еко-івенту активісти почали прибирати й інші території, зокрема одна з трьох груп представників Нижньодністровського НПП, що вирушили сьогодні на прибирання, очистила острів у межиріччі Дністра і Турунчука , а Екологічний загін “ЭКОС” (учні 6-В класу Біляївської ЗОШ №1 разом з керівником Кузнєцовою О. В.), КП «СПУТНИК» і Молодіжна Рада (формування активної молоді при Біляївській міській Раді) прибирали берег Турунчука у Біляївці.
 
Акція «Велике прибирання»
Підраховувати загальний обсяг зібраного сміття зарано, адже толока вирушила далі по запланованому маршруту і продовжить прибирання завтра. Але деякі дані ми вже маємо: загалом сьогодні було зібрано 97 мішків сміття, з них 9 мішків на території Нижньодністровського НПП, а решта – на прилеглій території. Прибирали територію від села Яськи до села Калаглія. Тільки за перші півгодини було зібрано кілька десятків мішків зі сміттям.
 
акція «Велике прибирання» акція «Велике прибирання»
 Акція «Велике прибирання», у якій представники Нижньодністровського НПП беруть участь щорічно, проводиться у рамках Міжнародного дня чистих берегів.
 
акція «Велике прибирання» акція «Велике прибирання» акція «Велике прибирання»
Ми – працівники природно-заповідного фонду, як ніхто інший, розуміємо необхідність таких заходів, адже вони не лише дають можливість зробити водойми чистішими, а й привертають увагу громадськості до цієї проблеми. Важливо, що окрім прибирання, працівниками Нижньодністровського НПП регулярно проводиться роз’яснювальна робота з відвідувачами, оскільки запорукою чистоти довкілля є, в першу чергу, свідоме і шанобливе ставлення людей до природи.
 
акція «Велике прибирання» акція «Велике прибирання»
 
Чистота берегів у наших з вами руках!
 
Авторка: Кравченко Лілія, провідний фахівець відділу еколого-освітньої роботи