Відповіді на опитування «Що ви знаєте про кажанів»

  • -

Відповіді на опитування «Що ви знаєте про кажанів»

Нагадуємо, два тижні тому ми проводили опитування “Що ви знаєте про кажанів?” на нашій сторінці у Facebook.

Ми вже знаємо, що кажани належать до класу ссавців і зустрічаються на всіх континентах, крім Антарктиди та деяких океанічних островів (90% опитуваних правильно відповіли на ці запитання).

Загалом фауна рукокрилих включає більше 1000 видів, з них 28 видів можна зустріти в Україні (66% респондентів знали правильну відповідь). Цікаво, що, попри розповсюджений міф про вампірів, більшість кажанів надає перевагу комахам, рибі, фруктам та нектару (79% знали про це). Натомість лише 3 види з них харчуються кров’ю тварин та навіть людей. Кажанів-вампірів можна зустріти лише у Південній Америці. В Україні основою їх раціону є комахи (78% відповіли правильно).

Природними ворогами кажанів є сови, змії та ласки (усі опитувані дали правильну відповідь). Попри це, знищуючи природні біотопи, використовуючи пестициди та зменшуючи кількість придатних сховищ, люди завдають їм набагато більшої шкоди.

Майже всі види кажанів мігрують (лише 34% респондентів знали про це). Деякі переміщуються на невеликі відстані у пошуках нових місць для полювання, а ті види, що не впадають у сплячку взимку, здатні до тривалих та складних перельотів.

Середня тривалість життя 10-15 років (45% дали правильну відповідь). У видів-мігрантів, до прикладу, вона складає від 3-ох до 10-ти років. Осілі види живуть трохи довше. Кажани, що живуть у печерах і сплять більшу частину часу живуть 25-30 років.

Хоча кажани добре бачать в темряві, очі вони майже не використовують. Натомість кажани «бачать» вухами: випромінюючи серії ультразвукових сигналів на частоті 20-120 кГц і сприймаючи відлуння, вони розрізняють об’єкти розміром до 0,08 мм (89% знали цей факт).

26 видів кажанів занесено до Червоної книги України (на жаль, лише 44% респондентів змогли вказати правильну відповідь). Всі види фауни рукокрилих України охороняються Боннською та Бернською конвенціями, а також Законом України про тваринний світ (89% відповіли правильно). Основними заходами зі збереження рукокрилих є посилення охорони їх місцеперебувань та просвітня робота (56% впоралися із цим питанням).

А ось талантам і знанням наших юних конкурсантів можна лише позаздрити. І поки ми очікуємо на результати конкурсу, публікуємо фото з міні-виставки робіт творчого конкурсу “Крила ночі”, розміщеної в офісі Парку у с. Маяки.

Крила ночі