Дністер для всіх! (до Міжнародного Дня Дністра)

  • -

Дністер для всіх! (до Міжнародного Дня Дністра)

Дністер заслуговує на велике свято у свій День! Вже кілька років поспіль останню неділю травня зацікавлені люди присвячують нашій транскордонній річці і проводять різні заходи на дністровських берегах України та Молдови.

Гасло цьогорічного Міжнародного Дня «Дністер для всіх!». Він не тільки для гідроенергетики, а й для пиття, не тільки для людей з їх потребами, які постійно зростають, а й для всього природного різноманіття, не тільки для риби, а й для птахів з комахами. Невідомо, наскільки широко розповсюдився звичай святкування Міжнародного Дня Дністра і можливо, що у кожному містечку чи селі на дністровських берегах люди шанують свою річку і роблять для неї добрі справи. 

Панорама Дністра

Цього року великі та різноманітні заходи проводилися у молдовському місті Вадул-луй-Воде та українському Івано-Франківську. Там відбувалися концерти, виступи поважних гостей, нагородження переможців різноманітних «дністровських» конкурсів та інші заходи. Ну це як ювілей у дуже старенького дідуся, який вже й не пам’ятає всіх своїх правнуків і йому свято вже не дуже й потрібне. А ось багато-численним нащадкам важливо поспілкуватися для вирішення спільних проблем і порадіти, що дідусь ще нівроку.

День Дністра

І дійсно, цього року Дністер разом зі своїми притоками показав людям свій суворий характер. Зливи спровокували підтоплення, пошкодження майна і навіть людські жертви. А ще – багато запитань та пошуків причин біди, яка сталася… Чи навчили чомусь людей катастрофічні події на Дністрі у 2008 році? Може зменшили вирубку карпатських лісів, які раніше стримували силу катастрофічних паводків, чи може перестали забудовувати заплави? Де обіцяні додаткові гідрологічні пости? Коли люди зрозуміють, що краще не витрачатися на компенсації збитків, а діяти на випередження? Бо давно вже необхідно мати стратегічне планування по захисту річок і лісів! Якщо ми їх захистимо і відновимо, то матимемо надію, що й вони нам віддячать! І потече далі старий Дністер спокійно і врівноважено, і понесе води свої не для руйнації , а для злагоди і достатку людей з обох берегів та для повноцінного життя всієї дністровської природи! Дністер для всіх!

Фото з відкритих джерел (автори: Тетяна Сторчак (1-2), Сергій Зисько (4-5), Микола Степанок (8)):

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank