До Всесвітнього дня мігруючих птахів

  • -

До Всесвітнього дня мігруючих птахів

День мігруючих птахів

У ці весняні дні 8-9 травня, у Дні пам’яті і примирення, перемоги над нацизмом, треба пам’ятати, що війна – це величезне зло, яке вбиває не тільки людей, а й природне середовище і несе загрозу теперішнім та прийдешнім поколінням.

І сьогодні, 9 травня, у світі проводять таке мирне свято, як Всесвітній день мігруючих птахів, з метою розширити знання про життя пернатих, їх шляхи переміщення, про загрози з якими вони стикаються під час перельоту. Відзначають цю подію двічі на рік, у жовтні та травні.

“Птахи єднають наш світ” – тема Всесвітнього дня мігруючих птахів у 2020 році. Це вказує на величезну важливість збереження і відновлення екосистем, які необхідні для виживання перелітних птахів і підтримують їх під час міграцій.

У Нижньодністровському НПП – справжнє царство птахів, у різні періоди тут зустрічається до 300 видів. Необхідно постійно проводити обліки, щоб визначити поточний видовий склад орнітофауни, кількість особин окремих видів у різні періоди та розміщення птахів на території угідь. На даний період, при відсутності орнітолога, спостереження за пташиними переміщеннями проводяться інспекторами та фахівцями наукового відділу.

Що відбувалося сьогодні на території парку? Зграя пеліканів рожевих загальною кількістю до 70 особин переміщалися з Дністровського лиману до Білого озера у пошуках їжі. Пролітали вони, як завжди, гордовито поглядаючи на цей дріб’язковий людський світ.

10 коровайок шукали і поки не знайшли зволожене місце, бо заплави висушені після сухого зимово-весняного періоду. Весняний екологічний паводок, на який очікувало дністровське пониззя, не відбувся, бо енергетики з Дністровської ГЕС, посилаючись на суху зиму, навіть не шукали можливості його здійснити. Відомо, що із-за повного зарегулювання стоку Дністра з 1986 р. скоротилась чисельність гідрофільних видів птахів. Унаслідок забудови прибережної захисної смуги зменшилися основні кормові біотопи для коровайки, гуски сірої та інших видів птахів.

Хто себе почуває вільно, так це популяція великого баклана! У сотнях гнізд на деревах, у районі Вільхи, підростають нові покоління.

У верхів’ї Карагольської затоки та на ставках очисних споруд випливали крижні та лебеді-шипуни з виводками. Також сьогодні там спостерігали кулика-довгонога, до 2-х десятків білих малих і великих чапель, 6 жовтих чапель, зграю бджолоїдок, кілька вивільг, солов’я, фазанів.

Нехай ці прекрасні крилаті створіння нарешті з’єднають наш буремний світ!