До Всесвітнього дня туризму

  • -

До Всесвітнього дня туризму

Напередодні Всесвітнього дня туризму працівники Нижньодністровського НПП спілкувалися з юними маячанами і з’ясовували, який вид туристичної діяльності є найбільш корисним для економіки громади та найменш шкідливим для природи.

Учні 8-Б класу Маяківського НВК узнали про «жорсткий» і «м’який» види туризму і визначилися з тим, що для нашої місцевості розвиток саме екотуризму є найбільш прийнятним.

Начальник відділу екоосвітньої роботи Юлія Тернова та провідний фахівець з рекреації Олена Ковбасюк поділилися із допитливими школярами своїми напрацюваннями і планами, розповіли про екомаршрути і екостежки Парку.

Спілкування з учнями Маяківського НВК

Стенд на екостежці

Діти отримали завдання розповісти відвідувачам різних категорій про принади природи Нижнього Дністра і про зручності, які може запропонувати громада.
Група Анни Маяровської спілкувалась англійською мовою з уявними канадськими пенсіонерами, Яковлева Агата з друзями запрошували до с. Маяки, що на Дністрі, групу науковців з Польщі, а Матвій Мірчевський організовував екскурсію та проживання для байкерів.

Разом із вчителем Валентиною Іванівною Подчинок діти складали свою базу даних про готелі, кафе та рекреаційні послуги своєї громади, обговорювали особливості місцевої кухні та можливість створення сувенірів для туристів та екскурсантів.

Спілкування з учнями Маяківського НВК

Спілкування з учнями Маяківського НВК

Важливо, що молодь зрозуміла – вони живуть у одному із найгарніших куточків країни, з багатою історією, вражаючою природою і непоганою інфраструктурою.

І якщо притримуватися визначення, що екотуризм є відповідальною подорожжю у природні екосистеми, яка зберігає довкілля і підтримує стійкий розвиток життя місцевого населення, то це те, що треба для відповідальної сучасної молоді.

А ще треба подорожувати, мандрувати, навчатися всього корисного у різних світах, а потім повертатися до рідних берегів. Бо за словами Марка Твена, тільки про те будемо жаліти у кінці життя, що мало любили і мало подорожували.

Зі святом усіх причетних! Нехай розвиток туристичної галузі не приносить шкоди природі!