Друга субота жовтня – це осінній Всесвітній день мігруючих птахів!

  • -

Друга субота жовтня – це осінній Всесвітній день мігруючих птахів!

Птахи-птахи, королі неба!
Сьогодні наша увага прикута до вас! Бо друга субота жовтня – це осінній Всесвітній день мігруючих птахів! А міграції птахів – це вражаюче дійство, сповнене величі і краси явище природи.

Птахи єднають наш буремний, але прекрасний світ, бо мандрують без кордонів і нагадують нам про головне. Про свободу, відповідальність, повернення додому, про те, що ми всі пов’язані один з одним і з усією Землею. 

Національні парки – це території на яких птахи мають змогу відпочити, підживитися під час довгих подорожей на відкритих ділянках води та суходолу.

У Нижньодністровському НПП підрахунок птахів відбувався у чотирьох локаціях.

У заповідному урочищі «Дністровські плавні», біля траси Одеса-Рені інспектором М.В. Томашпольським зареєстровано проліт таких птахів: гуся-білолобого – 30 ос., припутня – 500 ос., шпаків – 2000 ос., 2 орлана-білохвоста і дуже рідкісний гість -скопа.

Друзі Нижньодністровського НПП з с. Яськи, Блохіна Т.П. (керівник краєзнавчого гуртка районного БДЮТ) з учнями Яськівської ЗООС І-ІІІ ст. нарахували вранці біля р. Турунчук 10-15 блакитних синичок, 5 крячків озерних, 1 велику білу чаплю та групу шпаків до 30 ос.

Спостереження на р. Турунчук

Спостереження на р. Турунчук

Спостереження на р. Турунчук

Традиційно найбільшу кількість птахів можна спостерігати в районі Карагольської затоки і екостежки «Шепіт заплав». Iнспектор О.М. Лупашко зареєстрував проліт 2000-ної зграї ластівок берегових. У них попереду такий ще довгий шлях! А на водній гладі відпочивали 46 лебедів-шипунів, 80 крижнів, 220 лисок, 300 мартинів, 33 нирка, 170 сірих гусей, 4 кучерявих пелікани, 57 великих білих, 12 сірих, 3 рудих чапель. Перелітали на місця живлення 13 болотних лунів, 160 великих бакланів, 30 фазанів.

Разом з Парком виконували спостереження в районі с. Маяки, на правому березі р. Дністер учні Маяківського НВК: Лейко Даніель, Євсєєв Микита, Садовник Михайло з вчителькою В.Ю. Іванісовою. Хлопці (активні учасники екологічного гуртка під керівництвом В.І. Подчинок і друзі нашого Парку) із задоволенням опановували мистецтво бьордвотчингу за допомогою біноклів і визначника птахів.

Спостереження у с. Маяки

Спостереження близ с. Маякиc-V

Спостереження близ с. Маяки

Вони нарахували – крачків озерних 8, мартинів -7, шпаків- до 30, 7 великих бакланів, 12 лебедів-шипунів, 1 сороку, 2 сірих ворони, 30 дріздоподібних очеретянок.

Це зовсім небагато для даної місцевості, але зрозуміло чому – занадто велика кількість відпочивальників з вудками, човнами, авто. Важливо, що діти самостійно могли зробити висновки із спостережень про антропогенний вплив на природний світ.

Напередодні Міжнародного дня міграцій птахів відділом екоосвіти було розроблено цікаву орнітологічну вікторину на допомогу вчителям –природничникам. Вона у попередній публікації. Користуйтесь, будь ласка!

Бесіди, екскурсії, уроки на природі, тематичні розробки, якими ділимося з освітянами – це наше сподівання на те,що молоді люди будуть небайдужими і зацікавленими у світі птахів, у світі природи.