Засідання круглого столу «Вода та зміни клімату – прискорення дій»

  • -

Засідання круглого столу «Вода та зміни клімату – прискорення дій»

Засідання круглого столу «Вода та зміни клімату – прискорення дій» в Одеській національній науковій бібліотеці організували фахівці Басейнового управління річок Причорномор’я та Нижнього Дунаю до Всесвітнього дня води. Відкрила захід керівниця БУВР Лілія Гричулевич.

1

Ректор ОДЕКУ Сергій Степаненко у доповіді «Наслідки зміни клімату для Одещини» поділився прогнозами гідрометеорологів до 2050 року. Серед можливих змін – перехід Одещини у напівпосушливу зону, зменшення водних ресурсів на 30-40%, затоплення територій у зв’язку з підвищенням рівня Світового океану і збільшення кількості небезпечних гідрометеорологічних процесів.

Завідуюча кафедрою гідроекології та водних досліджень ОДЕКУ Наталя Лобода пояснила як кліматичні зміни впливають на водні ресурси, питне водопостачання, рибне господарство та інші галузі.

Про наслідки зміни клімату на природно-заповідний фонд та біорізноманіття Нижнього Дністра, про необхідність розрахунку екосистем них послуг та про стан ВБУ міжнародного значення розповіла начальник відділу еколого-освітньої роботи Нижньодністровського НПП Юлія Тернова.

2

Менеджер проектів ГО «Центр регіональних досліджень» Олег Дьяков  та голова ГО «Чорноморський жіночий клуб» Світлана Слесаренок поділилися досвідом відновлення природних територій та адаптаційних заходів до глобальних кліматичних змін.

Учасники заходу зазначили у висновку, що необхідно на всіх можливих майданчиках озвучувати тему адаптації Одещини до кліматичних змін та внести це важливе питання до Стратегії розвитку Одеській області на 2021-2027 роки.

3