Засідання Робочої групи по розробці нової стратегії планування розвитку Біляївської ОТГ

  • -

Засідання Робочої групи по розробці нової стратегії планування розвитку Біляївської ОТГ

17 червня делегація Нижньодністровського НПП прийняла участь у роботі засідання Робочої групи по розробці нової стратегії планування розвитку Біляївської об’єднаної територіальної громади. У біляївців великі та амбітні плани на майбутнє, і до 2027 року вони сподіваються досягти грандіозних успіхів, статусу 50-тисячного міста з розвиненою інфраструктурою і туристичною галуззю.

Оскільки території Парку та громади межують, також є землі Біляївщини, закріплені у постійне користування, а є без вилучення, то тема розвитку громади важлива і для нашої установи. Розвиток туристичного напрямку громади базується на багатющих природних умовах і природних ресурсах місцевості.

Нижнє Подністров’я – це унікальна екосистема і елемент національної екомережі України, це водно-болотні угіддя міжнародного значення. Саме тому тут і створено Нижньодністровський національний природний парк, який визначає порядок охорони і допустиму діяльність при використанні природних комплексів.

Під час виступу на засіданні директор Кротов Сергій Анатолійович наголосив на тому, що перспективи розвитку туристичної діяльності громади вітаються Парком, уже сплановано спільні заходи, ведеться активна робота по створенню екологічної стежки «Дністровія», яка має стати привабливим для туристів та екскурсантів місцем. Але дуже важливо знайти рівновагу між розвитком , економічним успіхом і збереженням природних комплексів, які надані Парку державою під охорону.

На етапі обговорення знаходиться проект Меморандуму про співпрацю Біляївської ОТГ та Нижньодністровського НПП. Сподіваємось, що співробітництво у сфері організації екологічного туризму, створенні умов для регульованої рекреації піде на користь і природі, і людям.