Карта

ФУНКЦІОНАЛЬНЕ ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ НИЖНЬОДНІСТРОВСЬКОГО НПП

При попередньому зонуванні,  затвердженому  рішенням Науково-технічної ради ННПП від 22.06.2010 р.,  на території ННПП згідно Закону  України «Про природно-заповідний фонд України» встановлено такі зони:

–   заповідна зона – 8098 га (38% від загальної площі Парку);

–   зона регульованої рекреації –  8524 га (40%);

–   зона стаціонарної рекреації  – 214,1 га (1%);

–   господарська зона –  4475 га (21%)

Попередне зонування-

До складу заповідної зони увійшли найбільш цінні природні комплекси які мають пріоритетне значення у збереженні біорізноманіття пониззя Дністра. Заповідна зона включає практично всю територію створеного у 1993 році заповідного урочища «Дністровські плавні» загальною площею 7620 га . Значна частина земель заповідної зони (3700 га) надаються Парку у постійне користування. У заповідній зоні знаходяться плавневі озера (озера Горілі, частина озер Біле та Тудорово). До неї входять також найбільш цінні ділянки лісу на північному березі Дністровського лиману та прилегла акваторія. Заповідна зона оточена зоною регульованої рекреації.

В зону регульованої рекреації, найбільшу за площею у ННПП (40% ), увійшла значна ділянка Дністровського лиману, Карагольска затока, Мертвий Турунчук, ізольований від основної частини території Парку заказник «Лиманський».

Зона стаціонарної рекреації займає лише 1% від загальної площі Парку. Вона призначена для розміщення  стаціонарних об’єктів обслуговування відвідувачів ННПП.

До господарської зони включені: р. Глибокий Турунчук, частина острова між річками Дністер та Глибокий Турунчук, прибережна смуга вздовж р. Дністер від його розвилки до 45 км автотраси Одеса – Рені та деякі інші території на яких господарська діяльність здійснюється з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.