Міжнародна ніч кажанів уже сьогодні!

  • -

Міжнародна ніч кажанів уже сьогодні!

У момент коли на землю опустяться сутінки розпочнеться таємниче дійство.

Ніч кажанів

Міжнародна ніч кажанів уже сьогодні! Роззерніться довкола, можливо вам пощастить побачити цих дивовижних створінь.

У літопису Нижньодністровського національного природного парку зафіксовано 10 видів ссавців ряду рукокрилих. За літературними даними та власними дослідженнями тут зустрічаються: кажан пізній (Eptesicus serotinus), нетопир-карлик (Pipistrellus pipistrellus), нетопир середземноморський (P. kuhlii), вечірниця велетенська (Nyctalus lasiopterus), вечірниця руда (N. noctula), вухань бурий (Plecotus auritus), лилик двоколірний (Vespertilio murinus), нічниця вусата (Мyotis mystacinus), нічниця водяна (M. daubentonii), нічниця ставкова (M. dasycneme).

Через те, що кажани ведуть нічний спосіб життя, а також надзвичайно вразливі до чинника непокою, вони є найменш вивченою групою тварин на території Нижньодністровського НПП. Попри це, фахівцям парку спільно з науковцями інституту зоології НАН України все ж вдалося зібрати деякі відомості про них.

У межах парку традиційним місцеперебуванням кажанів є дупла та розщелини дерев у заплавних лісах. Якщо ж говорити про прилеглу місцевість, можна відзначити ще одне місцеперебування – вікові будівлі насосної станції «Дністер». Також працівники парку фіксували випадки, коли кажани займали покинуті нори берегових ластівок та щурок.

Серед представників рукокрилих, яких можна зустріти у пониззі Дністра є і дальні мігранти, і осілі види. У теплі зимові дні осілі види можуть виходити зі стану гібернації. Влітку кажанів часто можна побачити у населених пунктах, різні види полюють на комах у різний проміжок часу: від ранніх сутінок і майже до світанку.

Кравченко Лілія, провідний фахівець відділу еколого-освітньої роботи