Міжнародний день Дністра у м. Галич

  • -

Міжнародний день Дністра у м. Галич

 

Міжнародний день Дністра-2018

Фото зі сторінки Facebook Державного агентства водних ресурсів України (див. інші фото)

У 2017 році на спільній нараді Уповноважених Урядів України та Республіки Молдова з виконання Угоди про спільне використання та охорону прикордонних вод Дністра було прийнято рішення щодо відзначення Міжнародного дня Дністра в останню неділю травня, починаючи з 2018 року.

За сприяння ОБСЄ, GEF, Міністерства екології та природних ресурсів, Держводагентства України, Дністровського БУВР,  Івано-Франківської ОДА й Івано-Франківської обласної ради, Галицької РДА, Галицької районної ради і Галицької міської ради 26 травня під гаслом «Дністер — перлина заповідних територій» відбулося перше святкування Міжнародного дня Дністра у м. Галич Івано-Франківської області.

З цієї нагоди до Галичу завітали заступник міністра Мінекології України М. Кузьо, регіональний координатор ОБСЄ Т. Кутонова, заступник директора Apele Moldovei Р. Стратута, начальник відділу водних об’єктів та моніторингу вод управління водних ресурсів Держагенства водних ресурсів України В. Бабчук, заступник начальника Сіверсько-донецького басейнового управління водних ресурсів В. Антоненко.

Біля пам’ятника королю Данилу Галицькому гостей зустрічали перший заступник голови ОДА М. Савка, начальник Дністровського БУВР Р. Михайлюк, голова РДА М. Попович, голова районної ради П. Андрусяк та міський голова Галича О. Трачик.

У святкуванні взяли участь фахівці агентств водних ресурсів Молдови й України. Також з презентаційними матеріалами та доповідями про діяльність і природні багатства виступили представники національних природних парків, які знаходяться на Дністрі (у тому числі працівники Нижньодністровського НПП).

В рамках урочистих заходів відбулося відкриття пам’ятного знака на узбережжі Дністра та спецпогашення поштової марки штемпелем “Давній Галич 77101”. Під час святкової програми пройшла акція із зариблення Дністра та концерти за участю фольклорних колективів області,  богатирські ігри, пленер художників “Дністровські краєвиди” і виставка малюнків конкурсу “Барви Дністра”, а також майстер-класи із стародавніх танців, гончарствіа та виготовлення виробів із сіна.

Відзначення Міжнародного дня Дністра – це нагода нагадати всім мешканцям басейну про культурну та природну цінність неповторної річки як перлини заповідних територій, привернути увагу суспільства до питань раціонального використання та збереження водних ресурсів, виявити турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра.

P.S. Нижньодністровський НПП висловлює щиру подяку всім організаторам за можливість взяти участь у святкуванні Міжнародного дня Дністра та галичанам за їх теплу прикарпатську гостинність!

Трохи нашіх фото з Міжнародного дня Дністра-2018 у м. Галич

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank