Насолоджуємось літом!

  • -

Насолоджуємось літом!

«Літо на жару, а сонце на зиму!» – так казали наші предки після 21-22 червня, дня літнього сонцестояння.

Відомо що саме з цієї дати астрономічного початку літа у багатьох народів починався відлік періоду влади світла і тепла над темрявою і холодом.
З розквітом природи посилювалися магічні сили трав, дерев, вод. Тому цей період вважався найкращим для збору лікарських рослин, і вони мали найбільш цілющі властивості.

Дністровські хащі

Блукаючи дністровськими хащами та луками ви можете зустріти зарості підбілу звичайного, (знайомого нам більше під назвою мати-й-мачуха), чистотілу, подорожника, лікарської ромашки, різних видів м’яти, крапиви і т.п. 

Чистотел

Грибочки

А після рясних дощів полізли гриби, і що не крок, то й грибок під ногами.
Придивимося. Із їстивних грибів зустрічаються підосичники, але в занадто вологих умовах їх ніжки швидко заселяються личинками мух.
Чого багато, так це отруйних грибів виду ентолома, родини ентоломові (Entolomataceae). Вони схожі на рядківку, яку використовують у їжу(також існують і отруйні види рядківки) тому потрібно бути уважними під час «тихого полювання».

Грибочки 2

Літу радіють усі мешканці дністровських заплав. Чути постійний шурхіт, плескіт, попискування… Ондатри господарюють біля своїх хаток, біля гнізд у заростях чатують чаплі, а зозуля зрідка нагадує, що час швидкоплинний…
Насолоджуємось миттю! Насолоджуємось літом!