На жаль, пожежі продовжуються…

  • -

На жаль, пожежі продовжуються…

На жаль, пожежі у очеретяних заростях дельти р. Дністер продовжуються…

1

17 березня горіло у двух локаціях – у господарській зоні Парку, біля станції «Дністер» до вулиці Піонерської (Біляївський р-н) та вздовж траси, на 47-49 км Одеса –Рені, у заповідному урочищі (Б.-Дністровський р-н). У першому випадку вигоріло 1,5 га, збиток становить 4125 грн, у другому – 15 га, а збиток – 24750 грн. Відомо, що другий підпал здійснено в 100 м від траси, біля каналу, навпроти прикордонного пункту пропуску, але свідків не знайшли.

22-23 березня горіли дністровські заплави на території Молдови, вночі притишувалися, а з вранішнім вітром розпалювалися знову.
24 березня пожежа виникла на суміжній з Парком території, у районі оз. Кривого, біля с. Яски. Пориви північного та північно-східного вітру підганяли пожежу у сторону оз. Тудорового, потім вогонь перекинувся через єрик Патракієв і о 17-й годині дійшов до території Нижньодністровського НПП.
Звичайно, працівники Парку повідомили про ситуацію чергових МНС Біляївського р-ну, але тим, хто знає територію, зрозуміло, що наявна протипожежна техніка не спроможна виконати гасіння на заплавних масивах. Вогонь поширився у глиб очеретяних заростів заповідної зони та зони регульованої рекреації і поступово затух біля 22-ї години.

Вже сьогодні вранці інспекторським складом проведено обстеження території. З’ясували, що вигоріло біля 20 га, а збитки становлять 33000 грн. Єдине, що хоч якось радує, що під час обстежень не виявлено загиблих тварин і птахів.

Який він, портрет палія? Нетвереза істота низького рівня розвитку, чи вишуканий піроман, що читає у мережі пости про пожежі та радіє ефекту від своєї «діяльності»? Це було б цілком можливо узнати, при умові зацікавленості поліції. Уся інформація, якою володіє Парк передана у службу МНС, а звідти – до поліції.