На східних берегах Дністровського лиману

  • -

На східних берегах Дністровського лиману

У нашому рівнинному краї кожний виступ може здатися горою… Але східні береги Дністровського лиману – які входять в територію Нижньодністровського НПП, вздовж селищ Надлиманське і Ніколаївка – дійсно нагадують пейзажі Криму.

У пошуках гарної та цікавої натури для прокладання нової екологічної стежки невелика команда працівників НПП здійснила виїзд на територію.
Десятки тисяч років назад нашого лиману ще не існувало, а річка стрімко і глибоко прорізала неогенові породи. Коли морські води затопили річкову долину, то в результаті цього утворився лиман, і вже його води продовжили руйнування берегів. На високих, навіть крутих схилах зараз можна побачити виступи понтичних вапняків, тих самих, з яких було побудовано Білгород-Дністровську фортецю.

Самий досвідчений працівник Парку, зам.начальника відділу держохорони, Василій Еш, провів цікаву екскурсію місцями, які знає і любить з дитинства. Тетяна Чебаненко з Маяківського ПОНДВ і Олена Ковбасюк з відділу рекреації здійснювали опис місцевості і пошук гарних фотозон. 
Ну а Юлія Тернова, нач.відділу екоосвіти і автор цих рядків, то прислухалася до духів каменів, які нашіптували свої легенди, то жахалася бетонним уламкам і залізним будкам, які спотворюють чудовий ландшафт. Ну й ідеї, ідеї, ідеї… Їх завжди багато, але не всі реалізовуються з різних причин . Та все ж головне – це наше бажання ділитися красою природи, глибиною історії, унікальністю та витонченістю дністровської дельти.
Отже, чекайте на нову екологічну стежку Нижньодністровського НПП!

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank