На території Нижньодністровського НПП пластику – НІ!

  • -

На території Нижньодністровського НПП пластику – НІ!

Парк сказав – Парк зробив!
Ми розпочали акцію «На території Нижньодністровського НПП пластику – НІ!»

Усім відомо, що сміття, особливо пластикове – одна з глобальних проблем сучасного людства. Наш Дністер постійно несе величезну кількість залишків «культурного відпочинку», який застрягає у прибережних заростях, або через Дністровський лиман виноситься у Чорне море. Періодично інспектори Парку разом з дитячими екологічними організаціями, небайдужими місцевими громадянами прибирають береги і вивозять сміття.

А цього разу умови змінилися, так як після бурхливої повені збирачем сміття стала плантація водяного горіха (чиліма) на Дністровському лимані.

Сміття у лимані

Сміття у лимані

Адміністрацією ННПП було прийнято рішення щодо вилучення шкідливих об’єктів з території лиману, поки вітер не погнав їх до моря.

Працівники Парку, а саме відділи екоосвіти, науковий, СДО, Маяківське і Біляївське ПОНДВ на кількох човнах підсаками зібрали пластикове і скляне сміття, посортували і вивезли до комунальної служби. Звичайно, 15 великих щільно набитих мішків, якими було завантажено судно, це якась невелика частка того, що необхідно вилучити з водойми. Тому такі акції будуть повторюватися. 

Трохи фото з акції:

До доброї справи долучився мешканець с. Маяки Василь Анатолійович Перехожих, за що ми дуже вдячні. Сподіваємось, що знайдуться ще небайдужі місцеві люди, або рибалки, які звикли користуватися ресурсами дельти Дністра і розуміють, що борги природі треба віддавати.

Зібране сміття Зібране сміття