Обстеження заплавних луків на екостежці “Дністровія” разом з ботаніком

  • -

Обстеження заплавних луків на екостежці “Дністровія” разом з ботаніком

Вже зовсім скоро на мапах Нижньодністровського НПП і Біляївської ОТГ з’явиться новий рекреаційний об’єкт, екостежка «Дністровія».

Це наш спільний проект, розрахований на гостей міста Біляївки і Парку та місцеве населення, але перш за все, як освітній майданчик для шкіл та інших закладів освіти та культури району і області. Відкриття екостежки ще попереду і ми обов’язково про це розкажемо.

Відділами екоосвіти та рекреації Нижньодністровського НПП було сплановано 3-етапний маршрут для різних категорій відвідувачів. Але так сталося, що шлях було перервано під час розчистки єрику до Погорілого озера. Ми усі сподіваємося, що з часом там обов’язково з’явиться гарний і зручний місток.

А ось заключний етап нашого еко-маршруту проходить через одні з останніх заплавних луків дністровської дельти.

Для дельти Дністра заплавні луки мають величезне значення, бо під час паводків на цих понижених ділянках з багаторічною трав’янистою рослинністю розмножуються комахи та амфібії, складаються умови для нересту риби і живлення птахів. Таких цінних ділянок стає все менше з кожним роком і це результат зарегульованості річкового стоку Дністровською ГЕС, бо при постійній нестачі води замулюються єрики, а луки заростають очеретом та нетиповими рослинами, які мають негативний вплив на аборигенів.

Тому так важливо відстоювати позиції Нижнього Дністра і звертати увагу місцевого населення на цінність такого природного утворення, що входить до зони Рамсарських угідь, та необхідність його збереження.

При обстеженні даної території з ботаніком Парку Н.І. Товстухою ми побачили, що дійсно очерет, нетреба та осот наступають, але, що приємно, немає амброзії полинолистої.

А луки дуже гарні! До смарагдової зелені невисоких злакових рослин приєдналися багряні та фіолетові майданчики солеросів та сведи, окремими острівками гордовито поглядають кущики астри солончакової та кермеку.

Обстеження території 3

На шляху до качатника нас зустрічає посадка з маслинки і дарує приємний затінок, зелений килим трави та тишу для того, щоб перепочити на маршруті у жаркий день. А вже біля самого качатника (ставка, колись штучно створеного для розведення свійської птиці, але вже давно такого, що став домівкою для заплавних тварин) лунає шарудіння, попискування та тріпотіння крил. Якщо тут з’явиться вежа для спостережень, це стане привабливим місцем для бьордвотчерів та й просто любителів споглядати вічне і прекрасне життя.

Обстеження території

Обстеження території 2

Разом з представниками відділу екоосвіти, Ю. Терновою і Л. Кравченко, наукового відділу Н. Товстухою у обстеженні приймала участь А. Миргородська з Біляївського візит-центру. Усі в захваті!

Обстеження території з ботаніком

Природа Нижньодністровського НПП заслуговує на увагу, пошану, захоплення та ЗАХИСТ!