Онлайн-засідання Басейнової ради Дністра

  • -

Онлайн-засідання Басейнової ради Дністра

17 липня відбулося онлайн-засідання Басейнової ради Дністра.
Одеська делегація зібралася у БУВР річок Причорномор’я та Нижнього Дунаю і прийняла активну участь у заході.

Заступник голови басейнової ради, начальник Дністровського БУВР
Роман Михайлюк доповів про ситуацію, що склалася у зв’язку з паводком 2020 на Дністрі, про важливість модернізації Автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи “Прикарпаття” та необхідність збільшення кількості вимірювальних гідропостів для раннього виявлення підняття води в річках та прогнозу можливого затоплення і сповіщення населення про небезпеку.
Викликав велику тривогу виступ Тамари Кутонової,координаторки проекту ГЕФ/ПРООН/ОБСЄ/ЄЕК ООН “Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер” про стан хвостосховищ в басейні Дністра. За результатами міжнародного дослідження, такі підприємства як “Полімінерал”, “Сірка” “Домбровський кар’єр” можуть створити аварійну ситуацію кожної миті, а особливо після дощів і паводків.

Лілія Гричулевич, начальниця БУВР річок Причорномор’я та Нижнього Дунаю інформувала про проблему обводнення плавнів північної частини Дністровського лиману. Ця тема особливо важлива для Нижньодністровського НПП, тому що після реконструкції дороги Одеса-Рені було порушено водообмін між руслом Дністра та плавнями що призвело до значного погіршення екологічної стану водно-болотних угідь міжнародного значення.

Начальник відділу екоосвітньої роботи Юлія Тернова доповіла про стан екосистем Нижньодністровського НПП в умовах відсутності екопопусків і про необхідність перегляду ще радянських Правил експлуатації водосховищ Дністровського каскаду ГЕС і ГАЕС.
Усі пропозиції були підтримані членами Басейнової Ради.

Дністер потребує уваги, злагоджених і чітких дій влади, науковців, господарників і небайдужості усіх громадян, які користуються екологічними послугами річки.