Паводки на Нижньому Дністрі

  • -

Паводки на Нижньому Дністрі

Тривожна інформація із західних областей країни надходить кожного дня. Дощі, які майже місяць заливали Карпатський регіон привели до підняття рівня річок басейнів Дністра і Прута.

Водосховище Дністровської ГЕС, яке «цідило» воду у весняний період і не здійснило необхідний для дельти річки екологічний попуск, тепер занадто повне і робить скид надлишкової води. Гідрологи, екологи вважають що розвиток ситуації схожий на події 2008 року, коли відбувався катастрофічний паводок, з великими матеріальними втратами і навіть людськими жертвами. “Висока вода”-2020 також руйнує греблі, обійстя і оселі на своєму шляху і стрімко рухається до Одеської області.

Кожної весни екологи та рибники Одещини просять у водосховища під час весняного попуску для здійснення повноцінного нересту хоча б тиждень скидів води обсягом 550-700 кубометрів за секунду, але отримують значно менше. Уявіть, що вже вчора, 24 червня скидали до 2000 куб. м/сек.

Причинами таких катастрофічних повеней учені вважають глобальні кліматичні зміни, вирубку Карпатських лісів, а чи не головне –це забудова та розоранність прибережної охоронної зони, яку в нашій країні зовсім не шанують і незаконно використовують.

Для екосистеми Нижньодністровського НПП довгоочікуваний паводок – велике благо. Природа знає, що робити з повноводдям!

Для людей у нашій місцевості, на Нижньому Дністрі, можливі неприємності – це підтоплення господарств у с. Яськи, Троїцьке, м. Біляївка, котеджних містечок, збудованих на заплавних луках, також можливий перелив води через міжнародну трасу Одеса-Рені.

Усі служби мобілізовані і контролюють розвиток подій.

Нижньодністровський НПП попереджає місцевих жителів, гостей, туристів, відпочивальників, що береги Дністра-Турунчука підтоплені, за течією пропливають залишки дерев, топляки небезпечні для руху човнів, тому необхідно утриматися від виїздів у прибережну зону.