Пам’яті Примака Віталія Олександровича

  • -

Пам’яті Примака Віталія Олександровича

Сьогодні поховали першого директора Нижньодністровського національного природного парку — Примака Віталія Олександровича…

Примак Віталій Олександрович

В.О. Примак народився 31 серпня 1948 року в селі Шевченково, Конотопського району, що на Сумщині.
Своє життя він присвятив службі у збройних силах тодішнього Радянського Союзу. Пройшов усі щаблі військових звань і, після закінчення у 1984 році військової академії хімічного захисту, отримав звання полковника.

З перших днів Чорнобильської трагедії був на передньому рубежі ліквідації наслідків аварії. Так, коли виникла критична ситуація з затопленням ядерного реактора, він особисто, очоливши групу добровольців з 17 чоловік, організував відкачку води з-під реактора і відвернув страшне лихо від багатьох людей.

З 2000 до 2005 р. працював на посаді заступника губернатора Одеської області. З 2005 по 2008 р. був призначений начальником управління екології та природних ресурсів в Одеській області.

Долучившись до створення Нижньодністровського НПП, Віталій Олександрович став його першим директором і організував міцну матеріально-технічну базу та роботу усіх підрозділів установи.

Був нагороджений численними державними нагородами, серед яких два Ордени «За мужність» III ступеня у 2001 р., а також звання «Почесний природоохоронець України».

Віталій Олександрович Примак закінчив свій життєвий шлях 27 вересня 2020р. у м. Одеса. Вічна пам’ять!