Перший Екологічний форум “Діти Дністра” (звіт, фото)

  • -

Перший Екологічний форум “Діти Дністра” (звіт, фото)

Сьогодні, у Міжнародний день біорізноманіття, ми започаткували добру та корисну справу – об’єднали екологічно зорієнтовану молодь навколо спільної ідеї – піклування про рідну річку Дністер.

Екофорум Діти Дністра

Перший Екологічний форум «Діти Дністра», організований Нижньодністровським національним природним парком із залученням спікерів-експертів, був проведений на базі Маяківського НВК «ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗДО». Дякуємо цьому закладові освіти за надзвичайно теплий, гостинний прийом і професійний підхід до еколого-освітньої роботи!

Почесну місію приймати Другий Екологічний форум «Діти Дністра» отримала Біляївська ЗОШ №3. Сподіваємося, що за рік ми зберемо у її стінах ще більше активних дітей!

Екологічний форум «Діти Дністра» відвідало понад 60 учасників з 5 населених пунктів Одеської області. У роботі Форуму прийняла участь молодь віком від 10 до 17 років – учні закладів загальної середньої освіти міста Біляївки, сіл Маяки, Яськи, Йосипівки та Надлиманського.

Учасники заслухали доповіді кожної з команд у яких йшлося про їхній вклад у збереження біорізноманіття, екологічні акції і дослідження.
Зокрема, команда Біляївської ЗОШ №2 провела цікавий дослід: «Як добре слово впливає на ріст рослин?»
Команда Йосипівського ЗЗСО розказала про акцію з очищення ріки Барабой.
Команда Біляївської ЗОШ №3 розповіла про зниклі і зникаючі види.
Надлиманський ЗЗСО у іронічній формі зобразив рибалок, яким скоро зовсім нічого буде ловити, окрім бляшанок і пакетів.
Команда Біляївської ЗОШ №1 продемонструвала ґрунтовний теоретичний підхід і наголосила на важливості зав’язків з громадськістю, коли мова йде про проблеми екології.
Екологічний колектив «Сальвінія» (команда Яськівського ЗЗСО) доповів про активну участь в екологічних та освітніх заходах, присвячених орнітології.
А от команда Маяківського НВК «ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗДО» демонструвала свої успіхи в озелененні, презентувала мультимовний гурток екскурсоводів і навіть веб-сторінку, що розповідає про екологічну стежку «Шепіт заплав».
Це лише деякі з тих багаточисленний досягнень, якими можуть похизуватися Діти Дністра. І ми пишаємося ними!

Юні учасники збагатилися новими знаннями, якими поділилися запрошені на Форум спікери-експерти: Юлія Котельникова (голова ГО ЦДРМ «Синергія», молодший науковий співробітник УкрНЦЕМ), Ангеліна Докус (заступниця завідувача підготовчим відділенням ОДЕкУ, кандидат географічних наук), Світлана Ковалишина (керівниця відділу НД та ОМБ УкрНЦЕМ, кандидат біологічних наук, координатор проекту BSB165 HydroEcoNex), Владислав Михайленко (аспірант кафедри екології та охорони довкілля ОДЕкУ, провідний спікер проекту «Екологічне виховання молоді»), Сергій Ковальов (фотограф, відеограф дикої природи).

З інформаційного блоку учасники Форуму дізналися про корисні онлайн еко-інструменти та активності, що доступні кожному. Навчилися цікаво знімати природу і розповідати про неї так, щоб зацікавити інших. Засвоїли прийоми успішної фото- та відеозйомки тварин. Дізнались більше про роботу УкрНЦЕМ.

Діти презентували плакати, на яких зобразили ті куточки природи, які знайомі їм змалечку та екологічні проблеми свого населеного пункту.

Учасниками була прийнята резолюція, до якої кожна з команд має внести свої пропозиції з покращення екологічної ситуації у пониззі річки Дністер. Цей важливий документ буде підготований і опублікований згодом.