Проект «Дністровія» починає «дихати»!

  • -

Проект «Дністровія» починає «дихати»!

Створення пішохідних маршрутів по території Нижньодністровського НПП – наша превалююча ідея і завдання на найближчий період до початку туристичного сезону 2020 р.

Відділи екоосвіти та рекреації вже провели кілька обстежень території за участю керівника візит-центру Біляївської міськради Богаченка М.С. та начальника Біляївського ПОНДВ, Уманського О.Ю. Ми черговий раз упевнилися у тому, що природа нашого краю прекрасна, багата і її необхідно гарно презентувати, рекламувати для розвитку туризму. Рекреація та туризм дійсно можуть стати основою для економічного росту громади, але необхідно зберігати і екологічну рівновагу, тому підхід у цій справі має бути виважений і науковий. Як у медицині – «Не нашкодь!».

Було багато пропозицій, можливих варіантів облаштування і версій екскурсійного наповнення. Та ось поступово ідеї сформувалися у бачення. Проект екологічного маршруту у господарській зоні ННПП отримав назву «Дністровія», планується 14 зупинок та три етапи маршруту, для різного віку та фізичних можливостей відвідувачів.

Сьогодні відбулося перше обговорення туристичного маршруту із зацікавленими у темі представниками м.Біляївка . Були присутні –начальник управління культури і туризму, Малевська Т.А. та головний фахівець Рогачко А., депутатка міської ради Кравченко О.П., чудові дівчата Ксюша, Саша та Вероніка – представники шкільного парламенту, а приймали усіх на території візит-центру керівник і фахівець закладу –Богаченко М.С. та Білоконь А. Представляли зміст туристичного проекту начальник відділу еколого-освітньої роботи Тернова Ю.В. та провідний фахівець відділу рекреації Ковбасюк О.І.
І саме під час обговорення проект почав набувати рис довершеності і … «задихав»! Звісно, під кожну гарну ідею необхідно створювати економічну підтримку і тоді можливо отримати очікуваний результат. Дуже приємно, що до обговорення була залучена активна молодь Біляївки. Ідеї молодих людей часто бувають більш влучними, креативними, та й головне наше посилання, все ж таки, до них, юних, які мають зберігати свій край, щоб було що власним дітям показати.

Ми поки що не будемо розкривати всіх задумок. Але якщо все вийде – і Біляївська громада, і Нижньодністровський національний парк зможуть залучити більше туристів та відвідувачів, ідея збереження природних об’єктів 1стане для місцевих жителів ще більш актуальною, а у природо охоронців покращаться можливості попереджувати пожежі, браконьєрство та інші порушення законодавства.
Ідеї, пропозиції, доповнення – все приймається!
Проект «Дністровія» має жити!

Проект Дністровія