Протока Широка – “дністровські джунглі”

  • -

Протока Широка – “дністровські джунглі”

Ще на початку квітня працівники Нижньодністровського НПП проводили розчистку протоки Широкої від старих дерев, які протягом кількох років накопичувалися на берегах і створювали перешкоди для безпечного руху водного транспорту.

Протокою Широкою рухаються всі, хто відвідує екологічний маршрут «Дністровська Амазонія», або заїжджає на Біле озеро, або виїздить на риболовлю з Турунчука на Дністер. Це є зона регульованої рекреації парку, і можна сказати, одне з місць з найбільшою кількістю відвідувачів.

На обох берегах протоки розташувався справжній заплавний ліс, який під час паводків на тривалий час підтоплюється і тому має небагатий видовий склад деревних рослин. Такі вологі умови можуть витримати верба біла і тополя біла, але зустрічаються і ясени, в’язи, тополя чорна, верба сіра та кущі калини, ожини, аморфи. Загадковість та казковість придають зарості дикого винограду та хмілю, які обплітають дерева і звисають з верхніх ярусів лісу до нижніх. І кожен куточок наповнений життям, бо тут мешкає багато видів тварин, а особливо птахів. То ж недарма ця місцевість отримала від людей назву «джунглі», а туристичний маршрут – «Дністровська Амазонія». А групи повалених дерев доповнювали вигляд непрохідних заростів, і якщо б це була заповідна зона національного парку, то їх ніхто б не мав права чіпати. Оскільки мова йде про зону регульованої рекреації, то тут можливі дії для облаштування місць відпочинку і покращення умов для безпечного руху човнів та катерів. Тому для працівників парку було важливо почистити ділянки берегів протоки, що вони успішно й виконали ще до початку туристичного сезону. За це їм вдячні перевізники, що катають відвідувачів дністровського краю, не наражаючи людей та техніку на небезпеку. 

А Широка протока вабить зеленими берегами, яскравими жовтими вогниками ірисів болотних, співами вивільг та шелестом крил білих, сірих, рудих чапель, бакланів та пеліканів…