Про мандри

  • -

Про мандри

Чи любите ви мандрувати, подорожувати? 
Багато хто відповідає: «Так, але…» І тут вже у кожного свій список причин, чому не вдається це здійснити.

Але якщо прислухатися до наймудріших, то треба робити висновки. Наприклад, філософ минулого Святий Августін стверджував, що світ – це книга, і ті, хто не подорожує, читали тільки одну її сторінку! А сучасний Далай Лама рекомендує раз на рік відвідувати місце, де ніколи раніше не бував! А тим більше, якщо ви маєте дітей, то просто забов’язані під час канікул відкрити для них щось нове і цікаве!

У мої шкільні роки жага до подорожей часто задовольнялась переглядом телепередачі «Клуб кинопутешественников» з незмінним ведучим, Ю. Сенкевичем, та купою книг та журналів. Вже у дорослому віці я отримала можливість відкривати для себе чудові куточки нашої країни і світу. Але існує такий маршрут, про який колись мріялось, але не здійснилось – це проплисти по Дністру від витоку до гирла.

Уявіть, з якою радістю, здивуванням і трохи заздрістю, було прийнято звістку , що молодий чернігівець Михаил Закусилов здійснює саме таку подорож – від невеличкого джерела на схилах Карпатських гір, біля села Розлуч до самого Чорного моря! А як узнали? Чарівна сила Фейсбуку! Михайло плив на маленькому каяку, ночував по берегах, спілкувався з людьми, фотографував все що бачив навкруги і виставляв у соцмережі. Всі зацікавлені цим маршрутом мали можливість побачити наш Дністер протягом 1360 км у всіх його проявах.
На думку Михайла, ближче до витоку потік швидкий і веселий, як хлопчисько, потім більш широкий та норовливий, як підліток, з часом і кілометрами стає спокійнішим і «дорослішим»… На українських берегах мандрівник спостерігав багато різного сміття, а в деяких селах зіткнувся з впевненістю місцевих людей у тому, що річка має уносити увесь непотріб з господарства і нічого поганого в цьому немає. На молдовських берегах значно чистіше, але у м. Сороки каналізаційні труби напряму здійснюють скиди всього того, що напрацювало і нажило велике місто і проїхавши даний відрізок річки, Михайло ще довго спостерігав чорно-зелені згустки і відчував сморід. І взагалі, він зрозумів, що Дністер – одна з найкращих і найцікавіших річок України – має достатньо проблем, які потребують найскоріших рішень.

Пройшовши кордони і допливши до нижньої частини Дністра, Михайло Закусілов опинився у межах Нижньодністровського НПП, де його вже давно очікували. Працівники парку провели для гостя екскурсії по самих гарних водних маршрутах, розповіли про екологічні проблеми і природні багатства нашої річки.

На 60-й день мандрівки Михайло вийшов із Дністровського лиману через Цареградське гирло у Чорне море. Всі зацікавлені спостерігали цей момент у прямому ефірі і теж відчували емоційний підйом та захват.
У Михайла ще багато подорожей попереду, хай йому щастить! 

А усім, хто засидівся дома, треба згадати вислів Марка Твена, що тільки за двома речами ми будемо жаліти на смертному одрі – що мало любили і мало подорожували! І в дорогу!

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank